Znamy mistrzów Polski 19-30 i Mid Amatorów 2019

Rywalizacja na polu First Warsaw Golf dobiegła końca. W klasyfikacji 19-30 triumfowali Jakub Urbański oraz Nicole Polivchak, a wśród mid amatorów Anthony Kerr oraz Elżbieta Wolschendorf-Łazowska.

Pogoda podczas rozgrywek na podwarszawskim polu była bardzo zmienna. Opady, wiatr oraz burze utrudniały zawodnikom zmagania o jak najlepsze wyniki. Przez złe, uniemożliwiające grę warunki atmosferyczne, druga runda turnieju została odwołana. Pomimo zapowiadanych kolejnych burz, trzeciego dnia turnieju dopisało słońce, dzięki czemu golfiści i golfistki powrócili do rywalizacji. W związku z zaistniałymi utrudnieniami końcowa klasyfikacja zawodów została przeprowadzona na podstawie wyników z piątku i niedzieli.

Citi Handlowy XVII Mistrzostwa Polski 19-30

Wśród mężczyzn mistrzostwo zdobył Jakub Urbański (Toya G&CC), który zakończył turniej z sumą 146 (+2). O drugim miejscu rozstrzygnął countback, w którym lepszą ostatnią rundę zagrał Jan Szałagan (Toya G&CC). Na ostatnim stopniu podium stanął Kamil Nowak (Kalinowe Pola GC).

Mistrzynią Polski 19-30 2019 z wynikiem 147 (+3) została Nicole Polivchak (Toya G&CC). Tytuł I wicemistrzyni wywalczyła Amanda Majsterek (A&A GC) z sumą 156. Jednego uderzenia do drugiego miejsca zabrakło Dorocie Zalewskiej (Binowo Park GC), która ostatecznie zamknęła podium z rezultatem 157 (+13).

W kategoriach netto triumfowali: Łukasz Skudlarski (Łódź Open GC) oraz Natalia Bussa (First Warsaw G&CC).

Końcowe wyniki: TUTAJ

Citi Handlowy XVII Mistrzostwa Polski Mid Amatorów

Mistrzem Mid Amatorów 2019 został Anthony Kerr (Gradi GC), który uzyskał wynik 151 (+7). Podobnie jak w klasyfikacji 19-30, o drugim miejscu rozstrzygnął countback. Tym razem jednak zadecydował najlepszy wynik na ostatnich dziewięciu dołkach – tytuł wicemistrza zdobył Joe Smith (Wyke Green GC). Trzeci stopień podium zajął Włodzimierz Stańczak (First Warsaw G&CC).

Wśród kobiet triumfowała Elżbieta Wolschendorf-Łazowska (A&A GC). Tytuł I wicemistrzyni zdobyła Iza Stańczak (First Warsaw G&CC), zaś na trzecim miejscu uplasowała się Anna Zabłocka (Klub Golfowy Lisia Polana).

W kategoriach netto zwyciężyli: Robert Bożyk oraz Dorota Ciesielska.

Wyniki końcowe: TUTAJ