ESGA Super Seniors & Master Team – w Polsce rywalizowało 287 graczy

ESGA 2024 Poland

Na przełomie czerwca i lipca Mazury Golf & Country Club oraz Sand Valley Golf Resort były areną ESGA Super Seniors & Master Team 2024 – największego turnieju golfa seniorów w Europie, o którego organizację Polskie Stowarzyszenie Golfa Seniorów ubiegało się już od 2020 roku.

Rywalizowało 287 golfistów, a towarzyszyło im ponad 60 osób.

Perfekcyjnie przygotowana ceremonia otwarcia odbyła się 30 czerwca w hotelu Anders w Starych Jabłonkach, który był głównym hotelem turnieju. Mimo alarmujących prognoz, do końca ceremonii obyło się bez deszczu i burzy – relacjonował prezes PSGS Bogusław Bil.

W zmaganiach Super Senior Championship (65+) triumfował zespół z Wielkiej Brytanii, a kolejne miejsca na podium zajęły reprezentacje Szwecji i Finlandii. Polacy uplasowali się na 15. miejscu. W Super Senior Team Cup wygrali Włosi przed Portugalią i Wielką Brytanią. Biało-czerwoni wywalczyli miejsce ósme.

Pełne wyniki oraz klasyfikacje po turnieju kategorii Master Senior (75+) dostępne są na www.golfsenior.pl

Bil dodał, że oba pola były bardzo dobrze przygotowane, więc słowa uznania należą się dyrektorom tych klubów oraz ich współpracownikom. Szczególnie trudne zadanie miało Sand Valley, gdzie konkurowało ze sobą 176 golfistów. Ceremonie zakończenia turnieju i wręczania nagród dla poszczególnych kategorii, odbyły się w dwóch lokalizacjach. Dla uczestników kategorii Masters (75+), którzy zakończyli turniej w środę 3 lipca, ceremonia przeprowadzona została na polu w Sand Valley. Udział wzięło ponad 90 osób. Gala zakończenia turnieju kategorii Super Seniors (65+) odbyła się w hotelu Anders, a uczestniczyło w niej około 260 osób.

Turniej był okazją do promocji Polski, szczególnie regionu warmińsko-mazurskiego. Polskie Stowarzyszenie Golfa Seniorów otrzymało duże wsparcie od władz wojewódzkich oraz miejskich Olsztyna, Ostródy i Pasłęka.

W przyszłym roku turniej ESGA rozegrany zostanie w Danii.