Otwórz wyszukiwarkę
Zamknij wyszukiwarkę
Zaloguj się
Zaloguj się do konta golfisty

Sukces juniorów! Polska awansowała do European Boys Team Championships

Polscy juniorzy wracają do elity europejskiego golfa.
W czasie ostatniego weekendu lipcowego na polu golfowym Amber Baltic Golf Club w Kołczewie odbył się EGA Challenge Trophy for Boys -najważniejsza impreza sezonu dla polskiej kadry juniorów.

Stawką rozgrywek był awans trzech najlepszych zespołów do EGA Championships for Boys czyli grupy 20-tu najlepszych drużyn europejskich. W turnieju oprócz naszej kadry, udział wzięły reprezentacje z Austrii, Estonii, Grecji, Islandii, Słowacji i Węgier.Reprezentacja Polski wystartowała w składzie: Kacper Bobala,Maksymilian Sałuda, Jakub Żelazny, Jakub Paech, Wojciech Świniarski,Mateusz Jędrzejczyk. Kapitanem drużyny był Grzegorz Gawroński -Przewodniczący Komisji Sportowej PZG.

Polacy już po pierwszym dniu turniejowym zajęli ostatnie premiowane awansem miejsce. Dwa zespoły- Austria i Islandia były poza zasięgiem naszych graczy. W drużynie Austrii, medaliście Mistrzostw Europy sprzed trzech lat, grał między innymi najlepszy zawodnik turnieju, Kajetan Kromer, który zagrał kolejno rundy 69 (-3) i 67 (-5) a ostatniego dnia pobił rekord pola nadzwyczajnym wynikiem 64 uderzeń. W sumie Austriacy osiągnęli łączny wynik za trzy dni turnieju poniżej Par pola.

Polacy od początku walczyli o trzecie miejsce z cichym faworytem imprezy – Węgrami, którzy jeszcze w ubiegłym roku grali w najwyższej dywizji. Nasi juniorzy znakomicie przygotowani fizycznie i mentalnie przez Grzegorza Gawrońskiego i Marketę Stelmasiak walczyli zażarcie.
W drugim dniu turnieju osiągnęli wynik +15 i zwiększyli przewagę do 6uderzeń nad zajmującymi 4-te miejsce Węgrami. W naszej drużynie najlepiej zagrali: Mateusz Jędrzejczyk 70 (-2) i Max Sałuda 73 (+1).

Trzeciego dnia Polacy bronili przewagi. Każdy z zawodników realizował precyzyjnie wyznaczony przez Marketę plan gry. Na wielu dołkach mieli obowiązek użycia określonych kijów. Dzięki temu, znakomitej atmosferze i drużynowej grze zagrali średni łączny wynik za trzy dni turnieju 75.Według Grzegorza Gawrońskiego, opiekuna i kapitana kadry a przede wszystkim dobrego ducha drużyny, to nawet powyżej ich możliwości,zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę handikapy naszych zawodników.

Turniej odbył się w znakomitej atmosferze fair play. Należy podkreślić doskonałą organizację turnieju przez Amber Baltic Golf Club.Reprezentacja Polski po nieudanych występach w zeszłym roku pokazała prawdziwą wolę walki, stanowiła bardzo zgraną drużynę i każdy z zawodników przyczynił się do końcowego rezultatu. W krótkim czasie udało się stworzyć grupę kilkunastu młodych zawodników, wśród których7-8 reprezentuje zbliżony poziom sportowy. PZG realizuje w ten sposób przyjętą koncepcję szkolenia juniorów 2005-2010. Młodym juniorom życzymy sukcesów podczas Mistrzostw Europy w Szwecji w 2006 roku.

 

 


Więcej aktualności

Partner Strategiczny

Partner Generalny

Zarezerwuj TEE TIME
Dostępność WCAG