SEB Mistrzostwa Polski Kobiet

W pierwszy weekend sierpnia na polu golfowym Mazury Golf & Country Club w Naterkach odbyły się SEB Mistrzostwa Polski Kobiet. To jeden z 10-ciu oficjalnych turniejów Polskiego Związku Golfa serii mistrzowskiej. Turniej ten odbył się pierwszy raz w historii polskiego golfa amatorskiego.

W turnieju wystartowało blisko 40 zawodniczek. Mistrzynią Polski Kobiet została Agnieszka Pielaszek, która po dwóch dobrych rundach (łączny wynik 162) wygrała z przewagą dwudziestu uderzeń nad Elą Panas Apostel (182). Trzecie miejsce, po niedzielnej dobrej rundzie, wywalczyła – zajmująca po pierwszym dniu zawodów piątą pozycję – Aneta Aloksa – Majewska (189), która tym samym zepchnęła olsztyniankę – Ewę Kulikowską na czwarte miejsce (192).

Tylko jedno uderzenie gorzej (193) zagrała, zajmując piątą pozycję Mia Bednarczyk. Był to ostatni turniej amatorski Agnieszki. Od tej pory – jak zapowiedziała – rywalizować będzie z profesjonalistami. Powodzenia!

W kategorii netto, z przewagą ośmiu uderzeń (143) tryumfowała Ola Miękus, która od czasu swego udziału w Mazurskim Obozie Juniorów robi szybkie postępy, gwałtownie obniżając swój handicap. Warto dodać, że była ona też najmłodszą uczestniczką turnieju, za co również została specjalnie nagrodzona, upominkiem od magazynu Golf & Life. Drugie miejsce zajęła Aneta Aloksa – Majewska (151), a trzecie kolejna młoda zawodniczka – Monika Kowalewska (153). Czwartym i piątym miejscem podzieliły się: Agnieszka Pielaszek i Beata Stepułajtys, które uzyskały rezultat 156 uderzeń.

Ach jak było pięknie! Mimo zapowiadanych ulewnych deszczów, pogoda dopisała i zza chmur wychodziło piękne słońce. Na zawodniczki czekało Centrum Turniejowe, gdzie każda z Pań mogła dzięki sponsorom turnieju: MRS oraz PIONEER, śledzić na żywo aktualne wyniki z turnieju na trzech ekranach plazmowych. W trakcie turnieju, na czwartym dołku odbył się konkurs Golf & Life Nearest To The Pin, który wygrała Dorota Niewdana. W konkursie Golf & Life Longest Drive, rozgrywanym na dołku czternastym, zwyciężyła Olga Guzik. Atrakcyjnymi nagrodami obsypana została też szczęśliwa siódemka, czyli wszystkie Panie, które trafiły pierwszym uderzeniem na green.

Po zejściu wszystkich zawodniczek z pola czekał je kolejny konkurs – HP Najbliżej do Celu, w którym główną nagrodą była drukarka HP. Wysoko podniosła poprzeczkę Elżbieta Górska, która grając jako zaledwie trzecia zawodniczka, uzyskała wynik dziesięciu centymetrów od dołka. Drugie miejsce zajęła Beata Stepułąjtys (49 centymetrów), przed Agnieszką Pielaszek (1,21m).

Zagrać w golfa mogły też osoby towarzyszące i goście głównego sponsora imprezy – firmy SEB, które w piątek i sobotę brały udział w klinikach golfa i zorganizowanych specjalnie dla nich konkursach. W rozegranym w piątek konkursie puttowania całą pulę rozbiła rodzina Bocheńskich: Tatiana, Jagusia i Antek. W sobotnim konkursie Longest Drive zwyciężył Aleksander Bocheński, który przy pomocy piątki iron wysłał swoją piłeczkę na 151 metrowy lot.

Sponsor Tytularny: SEB Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.
Partnerzy strategiczni: HP, SAP, Accenture
Sponsorzy: Loewe, Pioneer, MRS
Patroni Medialni- Golf&Life, Golf, Rzeczpospolita, Focus, Onet.pl, Manager Magazin, Wprost, Pani, Teleinfo, Villa