Zamknij wyszukiwarkę
Zaloguj się
Zaloguj się do konta golfisty

X Polonia Cup

Zakończyła się X Jubileuszowa PZU Polonia Cup. Wystartowała rekordowa liczba 191 zawodników!

I runda, pomimo deszczowej aury i silnego wiatru przebiegła bardzo sprawnie. Świetny wynik: 68 uderzeń w I rundzie uzyskał Mateusz Jędrzejczyk i objął prowadzenie po 1 dniu turnieju. Znakomity wynik uzyskał także Romuald Szałagan, który bijąc swój rekord życiowy na polu Amber Baltic zagrał 73 uderzenia i został wiceliderem turnieju. Trzeci był Michał Krogulec, a wśród pań prowadziła Brygida Morańska.
W drugim dniu turnieju, gdy aura zaczęła sprzyjać zawodnikom pozycję lidera utrzymał Mateusz Jędrzejczyk (70 uderzeń), zmianom uległa natomiast pozostała czołówka turnieju: na drugie miejsce wysunął się Wiliam Carey – czterokrotny zwycięzca Polonii Cup w latach 1999-2002, trzecie miejsce zajmował Grzegorz Gawroński. Liderką w kategorii pań nadal pozostawała Brygida Morańska z wynikiem 181 uderzeń po 2 rundach.

Do rundy finałowej zakwalifikowało się 82 zawodników i 11 zawodniczek. Rezultatem po 2 dniach gwarantującym awans do rundy finałowej było 186 uderzeń (dla pań 206). Pogoda nadal sprzyjała graczom, a gra przebiegała bardzo sprawnie.
Zwyciężył Mateusz Jędrzejczyk, który w rundzie finałowej uzyskał rewelacyjny wynik 67 uderzeń (-5) i zakończył turniej wynikiem -11 (po 3 rundach), drugi był Wiliam Carey z wynikiem + 4, a trzeci Piotr Robełek + 9. Wśród pań tryumfowała Brygida Morańska, która z wynikiem 270 uderzeń (po 3 rundach) wyprzedziła Ewę Kulikowską, a na trzecim miejscu uplasowała się Beata Heith. W kategorii netto zwyciężyli: wśród panów Zdzisław Krupa, a wśród pań Bożena Sokołowska.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w Hotelu Amber Baltic, gdzie po znakomitej kolacji i ogromnym, jubileuszowym torcie w kształcie piłki golfowej goście wysłuchali koncertu jazzmenki Agnieszki Hekiert. Wspominano pierwszą edycję turnieju, a najwytrwalsi zawodnicy, którzy uczestniczyli we wszystkich „Poloniach” otrzymali pamiątkowe tabliczki. Przedstawiciel Polish American Golf Association – golfowej Polonii z USA Pan Marek Kwoka w imieniu Pawła Gąsiora Prezesa PAGA wręczył klubowi Amber Baltic podziękowania za 10-letni wkład w propagowanie Polonijnego Golfa. Organizatorzy otrzymali także z rąk redaktora naczelnego magazynu Golf Mediatour – Zbigniewa Folty honorowy tytuł „Przyjaciel Golfa”. Żegnano się, mówiąc jak zwykle „do zobaczenia za rok” na XI Polonii Cup!