Otwórz wyszukiwarkę
Zamknij wyszukiwarkę
Zaloguj się
Zaloguj się do konta golfisty

EGA CHALLENGE TROPHY – MEN 2006

Belgia, Turcja, Czechy – to trzy najlepsze zespoły turnieju EGA CHALLENGE TROPHY – MEN 2006, rozegranego w Słowenii w dniach 6-8 lipca na polu Ptuj Golf Club. W zawodach udział wzięła także reprezentacja naszego kraju. Niestety Polacy zagrali słabo i zajęli ostatnie, dziesiąte miejsce.
Na turniej organizowany przez EGA, Golf Association of Slovenia i Klub Golfowy Ptuj nasza drużyna pojechała w składzie: Witold Grzesiak, Michał Kasprowicz, Jan Kaliński, Michał Poniż, Jacek Person oraz Piotr Robełek. Już pierwszego dnia Polacy mieli najwyższy wynik (449 uderzeń) wśród wszystkich 10 startujących drużyn. Najlepiej z naszego teamu zagrali: Michał Kasprowicz (85) oraz Jacek Person (86). Najgorszy rezultat, którego nie wliczano do końcowego wyniku całej drużyny, uzyskał Jan Kaliński (102). Wynik naszej drużyny po pierwszym dniu był aż o 33-y uderzenia gorszy od – zajmującej przedostatnie miejsce – Grecji i o 82 uderzenia gorszy od – prowadzącej po pierwszym dniu zawodów – drużyny Belgii.

Drugiego dnia Polacy zagrali znacznie lepiej (411), poprawiając wynik z dnia poprzedniego o 38 uderzeń. Jedynie Witold Grzesiak (91) zagrał powyżej 90-ciu uderzeń i tym razem to jego wynik został odrzucony w końcowym liczeniu punktów. Najlepiej spisał się Jacek Person (76), grając 4 powyżej par pola. Zrehabilitował się też Jan Kaliński, który uzyskał drugi najlepszy wynik w polskiej drużynie – 80. To jednak niczego nie zmieniło w ogólnej klasyfikacji drużyn. Mimo, że zagraliśmy tak samo jak Chorwaci, i lepiej (o 2 uderzenia) od Greków, po drugim dniu zawodów, Polska drużyna nadal zajmowała ostatnie miejsce.

I tak też niestety pozostało do końca. Trzeci dzień zawodów znowu przyniósł gorsze wyniki. Polacy tym razem zagrali w sumie 435 uderzeń i zakończyli turniej z wynikiem 1295. Dla porównania – najlepsza drużyna (Belgia) ukończyła zawody z wynikiem 1090 uderzeń. Na drugim stopniu podium znaleźli się Tureccy golfiści (1120 uderzeń), a zaraz za nimi – ze stratą 2 uderzeń – uplasowała się reprezentacja Czech. Kolejne miejsca zajęły drużyny: Słowenii (1129), Estonii (1188), Węgier (1192), Słowacji (1209), Grecji (1241), Chorwacji (1244) i w końcu Polski (1295).

Ostatniego dnia najlepszym wynikiem w polskiej drużynie były 83 uderzenia Michał Kasprowicza. Jedno uderzenie więcej zagrał Jacek Person. Michał Poniż pokonał pole w 88 uderzeniach, pozostali trzej Polacy zagrali identycznie – 90 uderzeń.

Najlepszy wynik pierwszego dnia – wśród wszystkich startujących zawodników – uzyskał Matjaz Gojcic ze Słowenii – 69 uderzeń. Tyle samo zagrał następnego dnia, ale tym razem najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się jego kolega z drużyny – Marek Novy (68). Ostatni dzień zawodów był dniem najtrudniejszym dla wszystkich graczy. Nikomu nie udało się zejść poniżej 70 uderzeń, a najlepszy wynik to 71 uderzeń, który uzyskało trzech zawodników – dwóch Belgów (Xavier Feyaerts i Hugues Johannes) oraz gracz z Turcji (Tencer Ozcan).

 


Więcej aktualności

Partner Strategiczny

Partner Generalny

Zarezerwuj TEE TIME
Dostępność WCAG