Finał cyklu Armada/Deutsche Bank Pro-Am Tour

W niedzielę 24 września zakończył się – zaliczany do Cisco Polskiego Rankingu Golfowego 2006 – finałowy turniej cyklu Armada/Deutsche Bank Pro-Am Tour. Zawody w Rajszewie zamknęły serię rozgrywek PGA Polska i przyniosły ostateczne rozstrzygnięcie w klasyfikacji generalnej całego cyklu.

Na warszawskim turnieju po raz kolejny triumfował Peter Bronson. Uzyskał on wynik 218 uderzeń, 5 powyżej par. Choć w pierwszej rundzie najlepszy wynik miał Marcin Stelmnasiak (-1), w drugiej natomiast Mike O’Brien (-2), Peter Bronson każdy etap rozgrywek kończył z dobrym wynikiem, grał równo i ostatecznie wyprzedził wspomnianych zawodników o dwa uderzenia. W poszczególnych rundach uzyskał następujące rezultaty: 74,70,74. Marcin Stelmasiak i Mike O’Brien ex aequo zajęli drugie miejsce z rezultatem 220 uderzeń.

Na czwartym miejscu znalazł się David Ekberg, z wynikiem 227 uderzeń, 14 powyżej par. Tuż za nim, na piątej pozycji uplasowali się ex aequo Duncan Geoghegan i grająca na turniejach Ladies European Tour, Eva Steinberger.

Wśród amatorów brutto na trzecim miejscu znalazł się Michał Poniż, który choć zremisował z Piotrem Robełkiem, uzyskał ostatniego dnia lepszy wynik (79 uderzeń) i to on stanął na podium. Druga lokata należy do Maksa Sałudy, jego rezultat to 241 uderzeń. Najlepszy wśród Polaków amatorów – podobnie jak podczas Xelion Polish Open – okazał się Michał Wacławek – pokonał Maksa jednym uderzeniem.

Klasyfikacja amatorów ¾ HCP Stableford przedstawia się równie ciekawie. Na trzecim miejscu znalazł się najmłodszy uczestnik turnieju – Michał Karczmarczyk. Lepszy od niego okazał się Andrzej Jesionek (108 punktów). O zwycięstwie przesądził jeden punkt – należy ono do Piotra Malesy.

Turniej w Rajszewie zamknął cały tegoroczny cykl rozgrywek PGA Polska i przyniósł ostateczne rozstrzygnięcie w klasyfikacji generalnej. W tym roku bezapelacyjne triumfatorem cyklu został Amerykanin Peter Bronson, który już przed finałem na First Warsaw & Country Club, dzięki wygranym w czterech z pięciu turniejów (przed warszawskim finałem), mógł cieszyć się tytułem zwycięzcy.

Na drugiej pozycji w klasyfikacji generalnej znalazł się Marcin Stelmasiak, na trzeciej Martyn Proktor.

Mike O’Brien, najlepszy w zeszłorocznej edycji Pro-Amu tym razem uplasował się na pozycji czwartej. Zawodnik jednak wziął udział jedynie w czterech turniejach (z przyczyn zdrowotnych nie mógł uczestniczyć w rozgrywkach na Kraków Valley i na Sierze). O tym, że szybko powrócił do formy i że liczył się w walce o wysokie miejsca w klasyfikacji generalnej świadczy jego wygrana na częstochowskiej Rosie. To właśnie tam Bronson musiał ustąpić z pozycji lidera.

W klasyfikacji generalnej amatorów brutto zwycięska trójka to: Maksymilian Sałuda, Michał Wacławek i Łukasz Wilk. Najlepszy w kategorii amatorów Stableford netto okazał się również Sałuda. Kolejne pozycje zajęli Henryk Konopka i Piotr Malesa.