Weekend Otwartych Mistrzostw Klubów

W ostatni weekend golfiści zrzeszeni w PZG mieli kolejną okazję wzbogacenia swojego konta o cenne punkty do Cisco Polskiego Rankingu Golfowego 2006. W sobotę z udziałem blisko 90 graczy rozpoczęły się dwudniowe Otwarte Mistrzostwa Amber Baltic Golf Club (turniej Cisco PRG kategorii III). Równolegle na polu w Kołczewie rozegrane zostały Mistrzostwa Panorama Golf Club. Otwarte Mistrzostwa Klubu odbyły sie również na polu golfowym w Postołowie.

Wszystkie zawody rozgrywane były w w formacie Strokeplay na 36 dołkach. W przypadku mistrzostw klubów Amber Baltic GC i Panorama GC gracze zostali sklasyfikowani razem.

Maksymalną liczbę 400 punktów zdobył Michał Krogulec, wygrywając na „swoim” polu Otwarte Mistrzostwa Amber Baltic Golf Club. O 8 uderzeń gorszy okazał się gracz Panorama Golf Club – Michał Kasprowicz, który z wynikiem 152 uderzenia, został I Wicemistrzem Klubu. Tytułem musiał się jednak podzielić – tyle samo punktów zdobył przedstawiciel gospodarzy turnieju, Grzegorz Gawroński.

Wśród pań tytuł Mistrzyni Klubu i pierwsze punkty do Cisco Polskiego Rankingu Golfowego 2006 wywalczyła Olga Szmit. Turniej zakończyła na szóstej pozycji (w kalsyfikacji ogólnej) z wynikiem 162 uderzeń i 400 punkatmi w rankingu. Druga wśród golfistek była juniorka Martyna Mierzwa (173 uderzenia – 9. miejsce w kalsyfikacji ogólnej) z klubu Panorama GC. Zdobycie tytułu I Wicemistrzyni Klubu, pomogło jej umocnić się na pozycji liderki Cisco PRG 2006 – wzbogaciła się o 360 punktów. Na trzeciej pozycji uplasowała się Elżbieta Panas (183 uderzenia – 16. miejsce w kalsyfikacji ogólnej), otrzymując tym samym tytuł II Wicemisrzyni Klubu.

W weekend odbyły się również Otwarte Mistrzostwa Klubu w Postołowie. Ten turniej nie był premiowany punktami do Cisco PRG 2006, mimo to walka był niezwykle zacięta, a warunki gry nie najłatwiejsze, zważywszy na silny wiatr wiejący na pięknym polu w Postołowie przez oba dni rozgrywania turnieju. Najlepiej zagrał Piotr Kajkowski z Tower Golf Club – dwa dni rywalizacji zakończył z wynikiem 166 uderzeń. Zaledwie jedno uderzenie więcej miał członek kadry narodowej juniorów Jakub Żelazny. II Wicemistrzem Klubu został Dariusz Koss z Sierra Golf Club – jego wynik to 169 uderzeń. Niezły występ zanotował prezes Polskiego Związku Golfa – Piotr Mondalski (178), który został sklasyfikowany na piątej pozycji w otwartych mistrzostwach i jednocześnie wygrał zawody w kategorii wewnątrz klubowej Gdańsk Golf & Country Club, wyprzedzając Krzysztofa Piskorskiego (181) i Krzysztofa Jankowskiego (182).

W turnieju udział wzięły tylko dwie panie: Wiesława Anna Rydzykowska (195) oraz Gabriela Borkowska (250).