Dixie Amateur zakończony

Osiemnastoleni Chińczyk Mu Hu zwyciężył w jednym z najstarszych amerykańskich turniejów dla amatorów – Dixie Amateur. Mateusz Jędrzejczyk – jedyny Polak, biorący udział w zawodach, niestety odpadł po dwóch rundach. Rywalizację kobiet wygrała Amerykanka Vicky Hurst.

Cztery rundy turnieju rozgrywane były na dwóch polach (Oaks i Cypress oba par 71) Palm Aire Country Club na Florydzie. Polski zawodnik, mimo bardzo przyzwoitej gry (75, 74) drugiego dnia turnieju sklasyfikowany został na 69. pozycji, co niestety nie pozwoliło mu awansować do rund finałowych.

Ostatecznie zawody Dixie Amateur wygrał 18-letni Chińczyk Mu Hu, który prowadzenie objął już w drugiej rundzie a cały turniej skończył wynikiem 275 (68, 66, 70, 71), 9 uderzeń poniżej par. Na drugim miejscu znalazł się Amerykanin, Bud Cauley z trzema uderzeniami straty do lidera (278, 6 uderzeń poniżej par). Na ostatnim stopniu podium stanęło 3 zawodników z Azji: Lion Kim, Ji Moon oraz Minghao Wang. Wszyscy oni zakończyli turniej z identycznym wynikiem 280, 4 uderzenia poniżej par. Turniej Dixie Amateur z wynikiem równym lub poniżej par zakończyło 11 golfistów.

Wśród pań triumfowała Amerykanka Vicky Hurst, o zwycięstwie której zadecydował hole-in-one w rundzie finałowej. Turniej zakończyła z wynikiem 290, 6 uderzeń powyżej par, wyprzedzając drugą zawodniczkę turnieju – Mayule Tomimbang tylko jednym uderzeniem. Na trzecim miejscu znalazły się dwie zawodniczki: 11-letnia Alexis Thompson oraz Alina Lee obie z wynikiem 9 uderzeń powyżej par.

Turniej dla seniorów i super seniorów odbył się jeszcze w grudniu. W pierwszej kategorii wygrał Pete McDade, w drugiej David King.