Kolejne sukcesy Mateusza

W dniach 27-30 grudnia na polu Biltmore w Coral Gables, Miami (6766 yardów, par 71) odbył się 43. turniej juniorów Junior Orange Bowl International Golf Championship w kategorii do lat 19. W zawodach wziął udział najlepszy obecnie polski golfista – Mateusz Jędrzejczyk.

W czterodniowych zmaganiach turniejowych zwyciężył osiemnastoletni Japończyk z Kalifornii Sihwam Kim z wynikiem -11 (71, 64, 68, 70). Kim stoczył zaciętą walkę z synem prezesa firmy Titleist – Peterem Uihlein (Bradenton, Floryda), wygrywając jednym uderzeniem.

W kategorii dziewcząt zwyciężyła dziewiętnastoletnia Maude-Aimee LeBlanc z wynikiem even par, 288 (75, 68, 69, 76). Trzecie miejsce zajęła Jessica Korda (+7), córka słynnego tenisisty Petera Kordy, a na jedenastym miejscu uplasowała się córka Ivana Lendla, Izabela Lendl z wynikiem 10 powyżej par.

Polskę reprezentował Mistrz Polski Juniorów 2006, Mateusz Jędrzejczyk, który z wynikiem 293 uplasował się na miejscu 20 (77, 71, 71, 74). Zawody ukończył jako szósty Europejczyk pokonując najsilniejszego Szweda Robina Wingardha oraz trzech najlepszych juniorów z Anglii. Jest to najlepszy dotychczas wynik młodego polskiego golfisty w dorocznych Mistrzostwach Świata Juniorów – turnieju Junior Orange Bowl. Mateusz, podczas czterodniowego turnieju, zagrał 15 birdie, 20 bogey i 2 double-bogey. Przypominamy, że w 2004 Max Sałuda turniej ten skończył z wynikiem 321, Alex Kleszcz (Polak z Austrii) – 300, a w 2005 Mateusz zagrał 309, a więc w ciągu roku poprawił się o 16 uderzeń.

Kolejnym turniejem, w którym wystąpi Mateusz jest rozpoczynający się 2 stycznia – jeden z największych amerykańskich turniejów dla mężczyzn amatorów – Dixie Amateur. Więcej szczegółów na stronie www.mateusz.jedrzejczyk.com oraz www.dixieamateur.com.