Bronson w podwójnej koronie

Zwycięzcą finałowego turnieju cyklu Armada/Deutsche Bank Pro-Am Tour został Amerykanin, Peter Bronson. Golfista ten zajął także pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej profesjonalistów całej serii i tym samym powtórzył sukces z ubiegłego roku. Wśród amatorów triumfował Timothy Hyland, natomiast najlepszym graczem cyklu został Michał Kasprowicz.

Przed finałowym turniejem w Rajszewie liderem tabeli w klasyfikacji zawodowców pozostawał Marcin Stelmasiak. Jednak różnice pomiędzy nim a Mike’em O’Brien’em i Peterem Bronsonem były na tyle małe, iż wiadomo było, że to właśnie w finale rozstrzygnie się, kto ostatecznie sięgnie po tytuł mistrza całej serii.

Wyniki ostatniego turnieju nie zachwycają. Po trzech dniach rywalizacji najlepszy rezultat uzyskał Peter Bronson – 229 uderzeń (+16). Zawodnik prowadził w zawodach już od pierwszej rundy i do samego końca nie dał sobie odebrać wygranej, mimo iż bardzo starał się o to Marek Bednarczyk, który dotrzymywał kroku Amerykaninowi aż do 16. dołka rundy finałowej. Po pierwszej dziewiątce trzeciej rundy Bednarczyk prowadził z Bronsonem dwoma uderzeniami. Do 12. dołka Amerykaninowi udało się jednak wyrównać i do szesnastego obydwaj golfiści szli równo. Na 16-tce Bednarczyk zagrał double bogey i to przekreśliło jego szanse na zwycięstwo. Stanął na drugim stopniu podium. Trzecie miejsce przypadło Martinowi Proctor’owi (+20). Marcin Stelmasiak z wynikiem +23 zdołał pokonać dwoma uderzeniami Mike’a O’Briena, który zajął ostatecznie siódmą pozycję.

Równie ekscytująco przebiegała walka w obozie amatorów. Po dwóch równych rundach turnieju (obie zakończył wynikiem 78 uderzeń) niekwestionowanym liderem pozostawał Piotr Robełek. Nad Maksymilianem Sałudą, sklasyfikowanym na miejscu drugim, miał 4 uderzenia przewagi. Ostatniego dnia zagrał 13 uderzeń więcej niż w pierwszych dwóch rundach (91) i w efekcie spadł na miejsce czwarte. Na podium stanął zaś Tim Hyland (+27), pokonując Sałudę (+28) i Michała Kasprowicza (+30).

W całym cyklu, w klasyfikacji generalnej amatorów brutto triumfował Michał Kasprowicz.