Polak walczył z najlepszymi

W ostatnią niedzielę na Florydzie zakończył się turniej The Junior PLAYERS Championship, w którym wśród najlepszych juniorów w USA wystartował Mateusz Jędrzejczyk. Zawody zwyciężył Morgan Hoffmann, kończąc cały turniej z wynikiem 7 uderzeń poniżej par (209). Polak sklasyfikowany został na 67. pozycji.

W turnieju organizowanym przez American Junior Golf Association i PGA Tour udział wzięło 78 młodych golfistów (do lat 19) reprezentujących 19 stanów i 15 krajów, sklasyfikowanych w pierwszej setce rankingu Golfweek. Zawody rozgrywane były przez trzy dni na THE PLAYERS Stadium Course (par 72) w TPC Sawgrass. W turnieju obowiązywały standardy imprez PGA Tour – profesjonalni caddy, dostęp do szatni zawodowych graczy oraz długość pola obowiązująca w turniejach PGA (7,215 jardów).

Najlepiej pierwszą rundę zagrał Szwed, Pontus Widegren. 68 uderzeń dało mu prowadzenie w turnieju i przewagę dwóch uderzeń nad kolejnymi najlepszymi zawodnikami. Mateusz zagrał pięć uderzeń powyżej par (77) i uplasował się na miejscu 41. Niestety każdy następny dzień przynosił gorsze wyniki – w drugiej rundzie dwa uderzenia więcej (79), a w finale aż 11 powyżej par (83). Najbardziej pechowy był dla Polaka dołek nr 9 (par 5). Drugiego i trzeciego dnia Jędrzejczyk kończył go dopiero po 8 uderzeniach (triple bogey). Co ciekawe, w trakcie wszystkich trzech rund, Mateusz tylko dwa razy zagrał birdie. Ostatecznie wynik 239 (+23) dał mu (wspólnie z Willem Ovendenem) 67. pozycję.

Karta wyników Mateusza Jędrzejczyka:

[TABLE=37]

Rozgrywane po raz pierwszy The Junior PLAYERS Championship wygrał Morgan Hoffmann. O wygranej zdecydowała przede wszystkim znakomita druga runda, do której zakończenia młody Amerykanin potrzebował zaledwie 67 uderzeń (-5). Pozostałe dwie rundy zamknął identycznym wynikiem – 71 (-1). Warto odnotować, że po trafieniu bogey na 16 dołku w pierwszej rundzie, Hoffmann następnych 29 dołków zagrał bez straty uderzenia (21 par i 8 birdie). Bogey trafił mu się dopiero w niedzielę na dołku nr 10. W całym turnieju zagrał eagle, 11 birdie, 38 par, 3 bogey i jeden triple bogey. W konsekwencji dało mu to 7 uderzeń poniżej par (209) w całym turnieju i trzy uderzenia przewagi nad drugim w klasyfikacji, Joshem Jonesem. Na trzeciej pozycji, z rezultatem równym par (216) uplasowało się dwóch zawodników – Bud Cauley i Taylor Travis. Szwed Pontus Widegren, z jednym uderzeniem więcej, zajął ostatecznie piątą lokatę.