Volvo Masters Amateur Word Final zakończony

W dniach 1-3 listopada na polu golfowym La Quinta Golf & Country w Club w hiszpańskiej Andaluzji rozegrany został światowy finał jednego z najbardziej prestiżowych turniejów golfowych amatorów – Volvo Masters Amateur Word Final.

Turniej został rozegrany w systemie Stableford 3/4 hcp. Do Hiszpanii przyjechało 69 zawodników, reprezentujących kraje Europy i Azji.

Już po raz trzeci o tytuł najlepszego golfisty amatora walczyli także reprezentanci Polski w składzie Elżbieta Panas i Michał Poniż. Polka po pierwszym dniu uzyskała wynik 10 drugiego dnia, 20 co dało jej 64 miejsce. Michał Poniż pierwszego dnia uzyskał świetny wynik – 35, co klasyfikowało go na 3 pozycji. Drugiego dnia uzyskał wynik 28, co spowodowało iż ostatecznie zajął 8 miejsce z łącznym wynikiem 63 punktów.

Zwycięzcą turnieju został Chińczyk Jun Yian z wynikiem łącznym 70.