Otwórz wyszukiwarkę
Zamknij wyszukiwarkę
Zaloguj się
Zaloguj się do konta golfisty

Polskie sukcesy – International Team Championship i 5 Star Professional Award

W turniej International Team Championship w Hiszpanii reprezentacja PGA Polska wywalczyła 8 miejsce, kończąc cztery rundy z wynikiem -8. Bardzo wysoki poziom zaprezentowali Austriacy, wygrywając w play-off z Walią i kończąc zawody z wynikiem -25.
Prestiżową nagrodę otrzymał Mike O’Brian – trener kadry juniorów PZG.

Polska reprezentacja sponsorowana przez firmę Superfund, jak co roku wyłoniona została na podstawie rankingu Golf Pro Tour 2007, w którego skład weszło 10 zawodowych turniejów. Drugi w tegorocznym rankingu – Marcin Stelmasiak nie mógł wystąpić, gdyż rozegrał ponad dopuszczalną liczbę turniejów w cyklu EPD Tour. Ostatecznie nasz kraj reprezentowali: Peter Bronson, Mike O’Brien i Martin Proktor.

8. pozycja jest najlepszym miejscem, jakie kiedykolwiek udało się wywalczyć drużynie PGA Polska w tym turnieju. Tak wysoką lokatę zawdzięczamy bardzo stabilnej grze naszych zawodników, którzy przez wszystkie cztery dni świetnie się uzupełniali i współpracowali. Najlepszy wynik osiągnęli podczas trzeciej rundy, kiedy to lider rankingu Golf Pro Tour 2007 – Peter Bronson zagrał 67 uderzeń (-5), co pozwoliło na mocny skok w tabeli. Zawodnikom PGA Polska udało się pokonać drużyny z takich krajów jak: Szkocja, Hiszpania, Portugalia, Szwecja czy Meksyk.

To jednak nie koniec sukcesów naszych zawodników. Mike O’Brien – trener kadry narodowej juniorów PZG oraz szef szkolenia PGA Polska, otrzymał prestiżową nagrodę ProSport Media 5-Star Professionals. Nagrodę otrzymał z rąk Ian’a Randella prezesa PGAs of Europe. Nagroda jest tym bardziej cenna, iż Mike jest jednym z najmłodszych laureatów tej nagrody w historii PGAs of Europe.

Wyróżnieni zostali wybrani przez niezależną komisję PGAs of Europe w trzech kategoriach, za wielkie zasługi dla rozwoju golfa, za oddanie, długoletnią działalność, przekraczającą normalne obowiązki zawodowca.

Mike O’Brien znalazł się wśród czterech nagrodzonych osobistości golfowych. Oprócz niego nagrodę otrzymali Jim Farmer – honorowy trener Royal & Ancient Golf Club of St. Andrews, Paul Dellanzo – manager wielu nowych europejskich projektów golfowych i Dale Hayes – południowo afrykański gracz, działacz i dziennikarz golfowy.

Serdecznie gratulujemy!


Więcej aktualności

Partner Strategiczny

Partner Generalny

Zarezerwuj TEE TIME
Dostępność WCAG