Inauguracja sezonu w Binowie

Sezon golfowy oficjalnie można uznać za rozpoczęty! Turniej AEZ Mistrzostwa Polski Par w Binowie zakończył się zwycięstwem Łukasza Wilka i Michała Wacławka. Drużyna z Krakowa wyprzedziła Grzegorza Zielińskiego i Jakuba Żelaznego, z którymi po pierwszym dniu zajmowali ex aequo pierwsza pozycję.

Zwycięzcy AEZ Mistrzostwa Par

Pierwszy etap rozgrywek Michał Wacławek, Łukasz Wilk, Grzegorz Zieliński i Jakub Żelazny zakończyli z identycznym wynikiem – 69 uderzeń, trzy poniżej par.

Warunki atmosferyczne pierwszego dnia były na tyle trudne, iż opóźniono turniej o cztery godziny. Spowodowało to zmianę w regulaminie – ograniczono w finale liczbę startujących drużyn. Poprzeczka została podniesiona i w drugim etapie rozgrywek mogli wziąć udział jedynie ci zawodnicy, którzy uzyskali wynik nie gorszy niż 90 uderzeń.

W klasyfikacji netto pierwsze miejsce zajęli Sławomir Hruboń i Michał Śladowski, przed Michałem Jadwisiakiem i Maciejem Grabarczykiem.

W trakcie turnieju rozegrano także konkurs Longest Driver. Najdalej, bo na 260 metrów, posłał piłkę Jan Kaliński. Natomiast w zmaganiach Closest to the Pin, najbliżej chorągiewki umieścił piłkę Paweł Franka.

Zmaganiom AEZ Mistrzostwa Par towarzyszył turniej dla początkujących, rozegrany na 9-dołkowym polu. Zwyciężyła w nim drużyna Krzysztof Czerniak z Mirosławem Winiarskim. Razem uzyskali rezultat – 148 uderzeń. Na drugim miejscu uplasowali się Mariusz Wojtas, Grzegorz Sochański – 149 uderzeń, a na trzecim Zbigniew Zieliński, Andrzej Zawadzki – 151 uderzeń.