Zamknij wyszukiwarkę
Zaloguj się
Zaloguj się do konta golfisty

Pulsakowski pierwszy, Gradecki dopiero dziesiąty

Tym razem zwycięzca trzech ostatnich rund PZGolf Junior Tour, Mateusz Gradecki, był 10. Na pierwszym miejscu po dwudniowych zmaganiach na Lisiej Polanie uplasował się Tomasz Pulsakowski z wrocławskiego klubu Toya z wynikiem 147. W sobotę na pierwszej dziewiątce grał ze zmiennym szczęściem: dwa birdie i dwa bogey’e. Kolejne dołki poszły mu nieco słabiej i ostatecznie uzyskał rezultat dwa powyżej par. Niedzielna runda zaczęła się dla Tomasza jeszcze gorzej, ale 3 birdie na finałowej dziewiątce przesądziły o jego zwycięstwie.

Tomasz Pulsakowski

Rewelacyjne uderzenia zanotował drugi w klasyfikacji Konrad Stępień (150). 17-letni gracz z Rosa Private na piątym dołku, zarówno podczas pierwszej jak i drugiej rundy zagrał eagle. Większość pozostałych dołków rozegrał na par, ale miał też jednego double bogey’a i w sumie tylko dwa birdie i ostatecznie przegrał z Pulaskowskim. Trzecie miejsce zajął wczoraj Grzegorz jr. Zieliński (75 i 78).

Gradecki, tryumfator 3 poprzednich rund grał w ten weekend znacznie słabiej. Na swojej scorecardzie zanotował aż sześć double bogey’ów. Najlepszą juniorką była podczas 5. PZGolf Junior Tour Karolina Jaworska (176). Wszystkie wyniki można zobaczyć tutaj.

Przed juniorami do rozegrania jeszcze dwa turnieje z cyklu oraz finałowy Junior Tour Masters w sierpniu. Już za dwa tygodnie juniorzy grać będą również na polu Binowo Park Golf Park w ramach turnieju mistrzowskiego PZG – Polish Junior Championship.