Otwórz wyszukiwarkę
Zamknij wyszukiwarkę
Zaloguj się
Zaloguj się do konta golfisty

Powalczą o 17. miejsce

Ostatnie miejsce po dwóch dniach gry stroke play oznacza, że dziś nasza reprezentacja grać będzie o 17. miejsce w turnieju European Amateur Team Championship. 3 ostatnie drużyny odpadną z gry. Do soboty w Turynie codziennie rozegrany zostanie jeden mecz fouresome i cztery pojedyncze mecze.

Polish Golf Team

Wczoraj najlepiej ze wszystkich polskich golfistów zagrał Tomek Pulsakowski. Dwa birdie, cztery bogeye i jeden double bogey dały mu ostateczny wynik 76 uderzeń. To jak dotąd najlepszy rezultat w polskiej grupie. Łączny wynik pięciu najlepszych rezultatów drugiej rundy wyniósł 418, o 14 uderzeń więcej niż pierwszego dnia. W tej chwili zajmujemy 20. pozycję z łącznym wynikiem 102 powyżej par.

Dyspozycję naszych graczy ocenia Filip Naglak, jeden z trenerów Kadry Narodowej: – Niestety gra naszych zawodników odzwierciedla poziom golfa w Polsce. Wygląda na to, iż nasi zawodnicy na turnieju tej rangi nie mogą w pełni pokazać swoich możliwości. Niespodzianką in minus jest słaba gra Mateusza Jędrzejczyka. Wiadomym jest, że Mateusz leczył kontuzje przez około półtora miesiąca, co na pewno miało wpływ na jego grę. Moim zdaniem na grę Mateusza mogła wpłynąć drastyczna zmiana sylwetki ciała, co na pewno nie pozostało bez wpływu ja jego technikę. Nie znana jest jeszcze przyczyna rezygnacji Stevena Janickiego, jednak nie ma co ukrywać, iż oczekiwaliśmy po nim lepszej dyspozycji. Michał Wacławek nie wytrzymał trudów drugiej rundy i ukończył ją ze słabym wynikiem 97. Świadczy to o tym, iż turnieje tej rangi rządzą się swoimi prawami i wymagają od graczy przygotowania mentalnego i fizycznego na o wiele wyższym poziomie niż podczas turniejów rozgrywanych w naszym kraju. Pozostali zagrali poniżej swojego poziomu, jednak nie ma co wyszukiwać przyczyn „na gorąco”. Indywidualne starty naszych zawodników zostaną poddane analizie po turnieju. Wyniki pokazują jednak, iż do czołówki brakuje nam sporo…

Wczoraj swoją przewagę nad pozostałymi drużynami powiększyła reprezentacja Szkocji (22 poniżej par). Drugie miejsce ex equo zajmują Szwecja i Niemcy ( – 17).

 


Więcej aktualności

Partner Strategiczny

Partner Generalny

Zarezerwuj TEE TIME
Dostępność WCAG