Zamknij wyszukiwarkę
Zaloguj się
Zaloguj się do konta golfisty

Znamy zwycięzcę!

Mistrz Polski Mid Amatorów został oficjalnie wyłoniony. W rozgrywanym w Postołowie turnieju Tui Polish Mid Amateur Championship został nim Duńczyk Michael Flindt, który po trzech rundach turnieju uzyskał łączny rezultat uderzeń, 10 powyżej par, tym samym dystansując pozostałych zawodników.

Michael Flindt zagrał w niedzielę 75 uderzeń i przypieczętował swoją przewagę nad rywalami. Był to najlepszy wynik dnia. Golfista od początku turnieju nie dał sobie odebrać pozycji lidera. Uzyskiwał kolejno rezultaty: 78, 73, 75 uderzeń.

Duńczyk, triumfator turnieju European Mid Amateur Championship z cyklu EGA, rozegranego w czerwcu również w Postołowie, komentując swoją wygraną, stwierdził: „Jestem bardzo szczęśliwy. Nie przyjechałem tutaj tylko po zwycięstwo, ale dlatego, że bardzo polubiłem to miejsce. Myślę, że o mojej wygranej zadecydowały dobre uderzenia i to, że nie popełniałem wielu błędów. W Postołowie zdobyłem już dwa tytuły: Mistrza Europy Mid Amatorów i Mistrza Polski Mid Amatorów. Pole to traktuję jako swój drugi klub, ponieważ czuję się tu jak w domu. Nie należę do żadnego klubu w Dani, ale jestem członkiem duńskiej drużyny narodowej. Mój klub mieści się w Szwecji. Muszę także powiedzieć, że jestem pod wrażeniem poziomu organizacji turniejów w Polsce. W turniejach amatorskich w innych krajach europejskich, w jakich brałem udział, a było ich sporo, nie spotkałem się z taką oprawą, jak tutaj w Polsce. Bardzo mi się to podoba.” Jaki jest klucz do dobrych wyników w Postołowie według Flindta? „Elementami, które są niezbędne, aby uzyskiwać na tym polu dobre wyniki są chipy i putty. Wbrew pozorom nie wystarczą tylko długie uderzenia. Dla mnie pole nie wydaje się zbyt długie. Kiedy patrzy się na score cardę może rzeczywiście tak się wydawać, ale w grze wygląda to trochę inaczej. Z wielu dołków gra się z wiatrem.”

Na drugiej pozycji w kategorii stroke play brutto znalazł się Timothy Hyland, obrońca tytułu Mistrza Polski Mid Amatorów i Seniorów z zeszłego roku. Golfista grał lepiej z rundy na rundę. Jego łączny wynik to +24, czyli aż o 14 uderzeń wyższy niż zwycięzcy.

Zacięta walka rozegrała się o trzecie miejsce w kategorii stroke play brutto. Andrzej Dyzio i Marek Marcinkowski, liderzy rankingu PZG w kategorii mid amatorów, po trzech rundach turnieju uzyskali wynik +28, jednak zgodnie z zasadą counback na trzecim stopniu podium stanął Dyzio. Marek Marcinkowski po dobrej drugiej rundzie (78 uderzeń) awansował na drugie miejsce, jednak słabsza partia finałowa i dobry występ Andrzeja Dyzio spowodował, iż zawodnik ukończył rywalizację poza podium.

Tylko trzem paniom udało się przejść cuta, zatem to one musiały zostać laureatkami dwóch damskich kategorii: stroke play brutto i netto. Pierwsze miejsce w obu kategoriach zdobyła Dorota Kozakiewicz-Lejderman, drugie – Małgorzata Brodowska, trzecie – Beata Szmidt.

W kategorii netto triumfował Andrzej Bagiński.