Królewskie klimaty na Kraków Valley

W miniony weekend w Paczółtowicach odbyła się druga edycja turnieju Krakow Golf Cup of HRH Princess Birgitta of Sweden. Gospodarze Kraków Valley G&CC gościli nie tylko samą księżniczkę Birgittę, siostrę króla Szwecji Karola Gustawa, ale także pomysłodawczynię przedsięwzięcia hrabinę Olgę Tyszkiewicz.

Birgitta

W turnieju udział wzięło prawie 80 zawodników. Zmienna pogoda w sobotę nie przeszkodziła zawodnikom w uzyskaniu dobrych rezultatów. Najlepszy wynik, 73 uderzenia, uzyskał Łukasz Wilk. Identyczny rezultat powtórzył następnego dnia, dzięki czemu zapewnił sobie pierwsze miejsce w kategorii Najlepszy Zawodnik z Polski.

W kategorii netto 18,1 – 36,0 pierwsze miejsce wywalczył Wietnamczyk Lan Vu Luang, natomiast w przedziale do 18,1 nagrodę za najlepszy wynik odebrał Ernest Młynarski. W klasyfikacji Najlepsza Kobieta zwyciężyła Brygida Morańska. Najlepszym Zawodnikiem z Zagranicy okazał się mieszkający na stałe w Szwecji Leszek Jeleńkowski.

W konkursach Closest to the Pin zwyciężyli Łukasz Wilk, Jan Morański oraz Olga Guzik.

Turniejowi towarzyszyło mnóstwo dodatkowych atrakcji. Uroczyste otwarcie miało miejsce w Pałacu Bonerowskim w Krakowie. W trakcie samych rozgrywek odbyły się degustacje i pokazy sponsorskie. Klubowiczów zabawiał Tadeusz Drozda.
Organizatorzy Krakow Golf Cup już teraz zapraszają na kolejną edycję turnieju.