Musiolik zwycięzcą Senior Golf Tour Masters

Jan Musiolik przed Pawłem Grzelakiem i Richardem Philipsem! Taka była kolejność na podium zakończonego wczoraj na Rosa Private GC finałowego turnieju Senior Golf Tour Masters.

Jan Musiolik

Kończące cykl rozgrywki trwały dwa dni. Ukończyło je 23 golfistów – pogoda była dla nich wyjątkowo niełaskawa. Podczas pierwszej rundy najmniej uderzeń na swojej karcie zanotował Paweł Grzelak, reprezentant Binowo Park GC. Zagrał 81, 9 powyżej par, dwa uderzenia mniej niż plasujący się tuż za nim Jan Musiolik. Ci, którzy obserwowali dotychczasowe zmagania seniorów mogli przewidzieć, iż ostateczna walka rozegra się właśnie między tymi zawodnikami.

Poniedziałkowa runda była znaczenie szczęśliwsza dla tego reprezentanta First Warsaw G&CC. Musiolik zagrał tego dnia 75! Tym samym popisał się najlepszą rundą całego turnieju, zagrał aż 4 birdie. Grzelak miał dwa uderzenia więcej niż poprzedniego dnia. Zagrał 83 i ostatecznie zajął drugie miejsce, za Musiolikiem. Na trzecim miejscu znalazł się niespodziewanie Richard Philips. W niedzielę zagrał 86, a w poniedziałek 82 uderzenia. Carlo Muddemann, tryumfator 3. Senior Golf Tour, był wczoraj piąty.

Turniej ukończyły tylko dwie panie: Brygida Morańska na 12. miejscu, a Maria Gaik na 23.

W Rankingu Senior Golf Tour mężczyzn na pierwszym miejscu znalazł się Jan Musiolik z wynikiem 237 punktów. Paweł Grzelak traci do niego całe 34 punkty, które być może mógłby odrobić gdyby pojawił się na dwóch ostatnich rozgrywkach z cyklu. Carlo Muddemann, który uczestniczył we wszystkich turniejach sezonu uplasował się na trzecim miejscu.

Wśród kobiet niemal od początku prowadziła Brygida Morańska i ona też z ogromną przewaga punktową znalazła się ostatecznie na czele klasyfikacji. Druga jest Maria Gaik, trzecie miejsce przypadło w udziale Anji Muddemann.

Wszystkim uczestnikom Senior Golf Tour gratulujemy!

Wyniki oraz livescoring dostępne są tutaj.