Mid Amatorzy na Pomorzu

Zakończył się drugi turniej z cyklu Oracle Sun Mid Amateur Golf Tour. Frekwencja na zawodach była bardzo wysoka, pogoda także dopisała. Natomiast wyniki, jakie uzyskiwali zawodnicy, były na pewno satysfakcjonujące.
sierra gc

Zawody miały miejsce na trzech polach w pobliżu Trójmiasta: Postołowo GC, Sierra GC, Tower GC. Jak twierdzi organizator turnieju Pan Marek Gaik, pogoda była wymarzona na grę: „Deszcz padał, ale tylko w nocy. W dzień świeciło słońce i warunki były naprawdę bardzo dobre. Cieszy nas, iż turniej cieszył się dużą frekwencją, a zawodnicy uzyskali naprawdę niezłe wyniki. Na polu Sierra GC i Tower niektórzy golfiści uzyskiwali rezultaty poniżej 80! Postołowo jest trudniejszym polem, ale i tam zdarzały się niskie osiemdziesiątki”. Wszyscy zawodnicy starali się grac jak najlepiej, aby zyskać cenne punkty do klasyfikacji ogólnej.” Przypomnijmy, że turnieje z cyklu Mid Amateur Golf Tour mają kategorię 4 w Rankingu PZG.

Najlepszy, po trzech dniach zmagań, okazał się Zdzisław Małkus. Najsłabiej zagrał on w Postołowie – 83 uderzenia, a najlepiej w Sierra GC (77 uderzeń). Łącznie z rezultatem 239 strzałów uplasował się na pierwszej pozycji. Drugi był Lech Sokołowski, który zanotował trzy uderzenia straty do lidera. Taki sam wynik zyskał Dariusz Koss i to on jest trzeci w klasyfikacji. Dobrze też zaprezentował się Henryk Konopka. Postołowo GC pokonał za pomocą 81 uderzeń, natomiast na Sierra GC zagrał 77. Na pewno miałby więc szansę na podium, gdyby nie runda w Tower GC, gdzie Pan Henryk zagrał 90 uderzeń. Tym samym uplasował się na czwartym miejscu.

Wśród Pań najlepiej poradziła sobie Małgorzata Suchoń, która zagrała w kolejnych rundach 85, 86, 85 uderzeń i tym samym zdobyła dużą przewagę nad konkurentkami. Druga w klasyfikacji jest Pani Ewa Geritz z rezultatem 274 uderzeń, a trzecia Dorota Kozakiewicz Lejderman.

Kolejny turniej z cyklu Oracle Sun Mid Amateur odbędzie się w dniach 20-21 czerwca w Binowo Park GC i Amber Baltic. Serdecznie zapraszamy