Otwórz wyszukiwarkę
Zamknij wyszukiwarkę
Zaloguj się
Zaloguj się do konta golfisty

Juniorzy walczą dalej

Kolejne dwa dni rywalizacji naszych juniorów w Holandii w Drużynowych Mistrzostwach Europy Juniorów przebiegały pod znakiem zaciętej rywalizacji. Rywalizacji, która zakończyła się sukcesem naszej reprezentacji. Wczoraj wygraliśmy pojedynek z drużyną Węgier, dzisiaj pokonaliśmy team ze Słowenii.

mpjun_d3-042.JPG

Nasza drużyna po dwóch pierwszych rundach turnieju, które rozgrywane były w formacie stroke play, znalazła się w grupie 17-20 razem ze Słowenią, Węgrami i Walią. W czwartek rozpoczęła się rywalizacja w matchplayu. Pierwszym rywalem Polaków była reprezentacja Węgier.

Pojedynek z Węgrami zakończył się zwycięstwem naszej drużyny 3 do 2. W foursome Mateusz Gradecki i Grzegorz Zieliński jr. pokonali Węgrów wynikiem 4&3. Pojedynki singlowe wygrali Konrad Stępień (2 up) i Tomasz Pulsakowski (3&2).

W piątek graliśmy ze Słowenią. Do foursome po raz kolejny stanęli Gradecki i Zieliński jr. I po raz kolejny ten wybór kapitana drużyny, Piotra Ragankiewicza, okazał się słuszny. Mecz zakończył się wynikiem 2&1 dla naszej reprezentacji. Grzegorz Zieliński na 15. dołku uderzył 5. iron i zagrał hole-in-one! W pojedynkach singlowych Mateusz Jedrzejczyk wygrał 3&2, Adrian Meronk 1 up. Adrian na 18. dołku zagrał birdie, dzięki czemu polska drużyna zdobyła kolejny, cenny punkt.

Jutro nasza reprezentacja zagra o 17. miejsce z Walią.

Wyniki rywalizacji można śledzić tutaj.


Więcej aktualności

Partner Strategiczny

Partner Generalny

Zarezerwuj TEE TIME
Dostępność WCAG