Inauguracyjny Senior Golf Tour

W miniony weekend przy pięknej, słonecznej pogodzie na dwóch polach Amber Baltic GC oraz Binowo Park GC odbył się inauguracyjny turniej z cyklu III Senior Golf Tour.

Pierwszego dnia rozgrywki miały miejsce na polu w pobliżu Kołczewa. O tytuł najlepszego walczyło 52 zawodników. Na turniej przybyli także goście z zagranicy: Anglii, Niemiec i Czech. Wśród pań zwyciężyła Rotchell Julie z rezultatem 92, drugie miejsce zajęła Roswitha Dębski (96), a trzecie Beata Stepułajtys (97).

sr

Wśród panów taki sam wynik – 78 uderzeń bruttto – uzyskali Włodzimierz Pawlik i Jan Musiolik (78). O zwycięstwie pierwszego zadecydowała druga dziewiątka. Trzecie miejsce zajął Bogusław Bil (83). W klasyfikacji stableford niepokonany był Czesław Sas (39), o jeden punkt mniej zdobył Stanisław Poznalski (38), a na trzecim miejscu uplasował się Zbigniew Odrowąż – Sypniewski (35). W konkurencjach dodatkowych zwyciężyli w Longest Drive Anja Muddemann i Richard Philips, natomiast w Nearest To The Pin Hanna Pałdyna i Czesław Sas.

Podczas drugiego dnia turniejowego golfiści grali na polu Binowo Park Golf Club. Najlepszy rezultat wśród Pań uzyskała ponownie zawodniczka z Anglii Julie Rotche. Drugą pozycję zajęła Niemka Roswitha Dębski (95). Na podium nie zabrakło także polskiej reprezentantki. Na trzecim miejscu znalazła się Maria Gaik. Wśród panów po bardzo zaciętej walce zwyciężył Zdzisław Krupa (81), drugi był Carlo Muddemann (83), a trzeci Włodzimierz Pawlik (83). Najdłuższe wybicie z tee należało do Rotchell Julie i Marka Michałowskiego. Najbliżej dołka swoje piłeczki umieścili Maria Gaik i Zbigniew Odrowąż – Sypniewski.

Łącznie po dwóch dniach w kategorii stroke play prowadzi Julie Rotchell (176),drugą pozycję ma Roswitha Dębski (191), trzecia jest Beata Stepułajtys (202). U panów natomiast na pierwszym miejscu jest Włodzimierz Pawlik (161), za nim znajduje się Jan Musiolik (164), a na trzeciej pozycji jest Zdzisław Krupa (165). W kategorii stableford triumfuje Czesław Sas, za nim jest Zbigniew Odrowąż Sypniewski, a na trzeciej pozycji jest Zdzisław Krupa.

Następne rozgrywki z cyklu Senior Tour odbędą się pomiędzy 12 a 13 czerwca na polu Tower Golf.