Mid Amatorzy na Mazurach

W miniony weekend na polach golfowych północnej Polski odbył się kolejny turniej z cyklu Siódemka Mid Amateur Golf Tour. Pierwszy dzień turniejowy miał miejsce w Naterkach na polu Mazury Golf & CC.

siodemka

Przepiękna pogoda ( wbrew wcześniejszym zapowiedziom meteorologów) oraz fantastycznie przygotowane pole sprzyjały uzyskaniu bardzo dobrych wyników w pierwszej rundzie. I tradycyjnie jak przystało na nazwę turnieju SIÓDEMKA triumfatorzy w kategorii brutto mężczyzn w wynikach uzyskali siódemkę z przodu. Po turnieju wszyscy w szampańskich humorach wzięli udział w wspólnym biesiadowaniu i śpiewaniu piosenek o tematyce golfowej.

Drugi dzień turniejowy odbył się na Sand Valley. Pole z bardzo dużą ilością piasku, o dużym pofałdowaniu i „ślepych” dołkach okazało się bardzo trudnym i mimo fantastycznej pogody , wyśmienitych nastrojów, bojowego ducha rywalizacji sportowej zawodnikom nie udało się osiągnąć wyników zbliżonych do rundy w dnia poprzedniego.

Wśród pań najwięcej sukcesów odniosła Rhea Wiatr wygrywając turniej w Naterkach w klasyfikacji pań (101), na Sand Valley (109) oraz klasyfikację generalną kobiet (210). Również do tej zawodniczki należał Longest Drive na Mazurach i w Pasłęku. Równie utytułowaną zawodniczką okazała się Beata Bednarek – Zielińska, która zajęła III miejsce na polu Mazury Golf (105) oraz II miejsce na Sand Valley (110) i klasyfikacji generalnej (215). Pani Beata wygrała również Nearest to the pin w drugim dniu turniejowym. Dwa puchary za II miejsce wywalczyła Paulina Grodzińska ( Sand Valley – 114, klasyfikacja generalna – 221 uderzeń). Natomiast trzecie miejsce w Naterkach należało do Anji Muddemann.

Wśród panów cztery pucharów zdobył Andrzej Bagiński wygrywając rywalizację brutto mężczyzn drugiego dnia turniejowego (82), klasyfikację generalną (165) oraz Nearest to the pin na Sand Valley, a także zajmując trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej stableford netto (64). Także cztery trofea Siódemki Mid Amateur Golf Tour trafiły do rąk Adama Sawickiego, który wygrał w bardzo dobrym stylu pierwszy dzień turniejowy (77) oraz klasyfikację generalną stableford (66). W klasyfikacji generalnej brutto mężczyzn zajął drugie miejsce (165) oraz III miejsce w stableford netto w Naterkach (39). Trzy puchary zgarnął Piotr Lubos wygrywając klasyfikację stableford drugiego dnia turniejowego (33), zajmując drugie miejsce w klasyfikacji brutto panów (82) oraz wygrywając konkurencję Longest Drive na Sand Valley.

Podczas kolejnych rozgrywek SIÓDEMKI po dwa puchary wywalczyli: Paulina Grodzińska zajmując III miejsce na Sand Valley (114) oraz w klasyfikacji generalnej pań (221), Piotr Robełek – II miejsce brutto na Mazurach (77) oraz III miejsce w klasyfikacji generalnej brutto mężczyzn (166); Grzegorz Zieliński – III miejsce w klasyfikacji brutto na Sand Valley (86) oraz II miejsce w klasyfikacji generalnej stableford (66). Po jednym pucharze zdobyli: na polu Mazury Golf – Anja Muddemann, zajmując II miejsce w klasyfikacji brutto pań (102), Dean McMurtrie – III miejsce brutto mężczyzn (79),Longest Drive- Romuald Centkowski, Arkadiusz Marcol – I miejsce stableford (46),Marek Szymański – II miejsce stableford (40).