Weekend Mid Amatorów

W miniony weekend sympatycy Siódemki Mid Amateur Golf Tour wyznaczyli sobie spotkanie we Wrocławiu na polu Toya GC. Był to turniej szczeólny, gdyż Masters kończył tegoroczne zmagania golfistek i golfistów cyklu rozgrywek dla zawodników powyżej 35 roku życia.

midyy

Fantastyczna pogoda i super nastroje bez wątpienia miały wpływ na bardzo dobre wyniki. Jak na nazwę turnieju przystało siedmiu zawodników ukończyło pierwszą rundę z siódemką z przodu w wyniku. Najlepszym wśród nich był Henryk Konopka, który zakończył rundę z wynikiem 71 uderzeń. Pięć uderzeń więcej na pokonanie pola potrzebował Arkadiusz Majsterek, a Krzysztof Gradecki wykonał sześć odbić więcej od zwycięzcy . Wśród pań pierwszego dnia niepokonana była Urszula Hermanowska (87), tuż za nią uplasowała się Ewa Geritz (88), a na trzecim miejscu umieściła się Anna Rydzkowska (92). W klasyfikacji stableford fantastyczne wyniki uzyskali Andrzej Dróżdż (44), Henryk Konopka (42) oraz Marek Janusz (41).

KOBIETY

Drugie dnia emocje były zdecydowanie większe, gdyż uzyskane wyniki decydowały również o miejscu w klasyfikacji generalnej. Równa forma jaką prezentowała Ewa Geritz każdego dnia pozwoliła zwyciężyć jej w turnieju Masters z wynikiem 175 uderzeń. Nieco słabsza dyspozycja dnia drugiego Uli Hermanowskiej, nie przeszkodziła jej w zajęciu drugiego miejsca w turnieju Masters oraz w zwycięstwie w klasyfikacji generalnej. Anna Rydzkowska dzięki bardzo równej grze zajęła trzecie miejsce w Masters i wskoczyła na piąte miejsce ( nagradzane również pucharem i cenną nagrodą rzeczową ) w klasyfikacji generalnej pań. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej pań zajęła Rhea Wiatr, tuż za nią uplasowała się Maria Gaik, a czwarta była Beata Bednarek – Zielińska.

MEZCZYZNI

Dla panów drugi dzień rozgrywek Masters był bardzo emocjonujący. Henryk Konopka po nienajlepszej pierwszej dziewiątce (41) pokazał klasę, kończąc pole z wynikiem 3 uderzeń powyżej par pola, co pozwoliło mu utrzymać prowadzenie w kategorii brutto mężczyzn oraz II miejsce w stablefordzie . Krzysztof Gradecki, drugiego dnia zagrał o jedno uderzenie mniej w porównaniu do dnia pierwszego co zagwarantowało zawodnikowi II miejsce w klasyfikacji brutto mężczyzn oraz zwycięstwo w stablefordzie (39,40). Trzecie miejsca zajęli : Roman Glebko (156) w klasyfikacji brutto mężczyzn i Mariusz Kiełbasa (32,46) w stablefordzie. W drugim dniu turnieju rozegrano dodatkowe konkurencje Nearest To The Pin oraz Longest Drive. Najbliżej dołka swoje piłeczki umieścili Lila Dmochowska i Roman Glebko. Natomiast najdalsze wybicie z tee należało do Anny Rydzkowskiej i Deana McMurtrie.

W klasyfikacji generalnej kategorii brutto panów niekwestionowanym zwycięzcą został Włodzimierz Stańczak (891 pkt.). Na drugim miejscu uplasował się Dean McMurtrie (801 pkt.), trzeci był Dariusz Koss (773 pkt.), czwarty Marek Gaik (758 pkt.), a piąty Romuald Szałagan (732 pkt.). Klasyfikacja generalna w stablefordzie przedstawiała się następująco: I miejsce zajął Grzegorz Zieliński (799 pkt.), drugi był Mieczysław Piwowar (788 pkt.) , trzeci Mirosław Bogowicz (708 pkt.). Kolejne miejsca zajęli triumfatorzy klasyfikacji generalnej brutto mężczyzn Włodzimierz Stańczak (IV – 700 pkt.) i Dean McMurtrie ( V – 695 pkt.)

Tym samym zakończył się cykl Mid Amteur Golf Tour. Na następny trzeba poczekać cały rok.