Polak na słowackim podium

Na polu Welten Golf Club w Bacu pod Bratysławą między 13 a 15 lipca odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Słowacji Seniorów. Polskich barwy reprezentowali:  Elżbieta Panas (First Warsaw G&CC) i Marek Gaik (Śląski KG), który stanął na trzecim miejscu podium.

W pierwszym dniu turnieju fantastyczną rundę zagrał  Gaik, pokonując pole 76 uderzeniami i niespodziewanie obejmując  prowadzenie w tym silnie obsadzonym turnieju. Po dwóch rundach , mimo nieco słabszej dyspozycji, nadal zajmował czołową pozycję dzieląc najwyższy stopień podium ze Słowakiem Jozesem Hruską. Po pierwszej dziewiątce emocjonującej gry Polak miał dwa uderzenia przewagi nad rywalem. Po 10. dołku przewaga stopniała do jednego uderzenia i utrzymała się aż do 17. dołka. Na osiemnastce Hruska zagrał birdie, a Gaik bogey’a, co zadecydowało o miejscach na podium. Marek Gaik został II Wicemistrzem Międzynarodowych Mistrzostw Słowacji Seniorów,  a mistrzem stał się Austriak Marten van der Knoop, który w trzeciej rundzie uzyskał najlepszy wynik (77).

W klasyfikacji kobiet Elżbieta Panas zajęła piąte miejsce, uzyskując w każdej następnej rundzie lepsze wyniki (99, 93, 85).