Sałuda jednak poza podium Internetworld.de Open

Choć wyniki po dwóch rundach turnieju Internetworld.de Open zapowiadały miejsce na podium dla Polaka, to finałowa kolejka drastycznie zmieniła kolejność.  Maksymilian Sałuda łącznym wynikiem -6 (69,68,73) zajął 16. miejsce. Wygrał Niemiec Daniel Wunsche, który zagrał na -12 (71,68,65) i to niego trafiło pięć tysięcy euro z 30-tysięcznej puli  nagród.

Na drugim miejscu zawodów, które odbyły się pod Monachium, uplasowali się ex aequo: Holender Reinier Saxton oraz reprezentant gospodarzy Christoph Gunther. Szesnastą pozycję Sałuda podzielił z Benem Parkerem z Anglii oraz Szkotem Paulem O’Harą.

Do finału nie awansował Wojciech Świniarski, dla którego był to jednak debiut w turnieju z cyklu EPD Tour. Cut’a nie przeszedł również były tenisista Jewgienij Kafielnikow. Dwukrotny triumfator turniejów wielkoszlemowych  (Rolland Garros 1996; Australian Open 1999) na początku lipca deklarował, że poważnie myśli o starcie w igrzyskach w Rio de Janeiro. 37-letni sportowiec zdobył już raz olimpijskie złoto – w turnieju tenisowym w Sydney, w 2000 roku. Gdyby powtórzył tę sztukę w innej dyscyplinie, stałby się pierwszym Rosjaninem, który tego dokonał.

Turniej przeprowadzony na polu Golfanlage Gut Thailing należał do EPD Tour – zawodowej serii, rozgrywanej przede wszystkim w Niemczech i zaliczanej do Satelite Tour , uznawanego za przedsionek ekstraklasy europejskiego golfa. To trzecia liga Starego Kontynentu, po European  i Challenge Tour.