EGA Boys Challenge Trophy – Polska na 5. miejscu

Polska ekipa w składzie: Adrian Meronk, Mateusz Gradecki, Jan Szmidt, Piotr Ragankiewicz (wszyscy KG Toya),  Jędrzej Gąsienica-Ciułacz (Binowo Park) oraz Michał Karczmarczyk (Tokary GC) wynikiem +10 zajęła 5. miejsce w turnieju European Boys’ Challenge Trophy 2011, który zakończył się wczoraj w słowackim Baczu.

Wynikiem -39 zwyciężyli Holendrzy, a za nimi na podium stanęła drużyna z Czech (-30) i Walii (-29) i te ekipy uzyskały awans do Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów 2012.

Pierwszy raz w historii tego turnieju zanotowano tak dobre wyniki.

Najlepiej w polskim teamie spisał się Mateusz Gradecki, który w klasyfikacji indywidualnej ukończył turniej na 12. miejscu, z łącznym wynikiem po trzech rundach -3. Adrian Meronk uplasował się na 17. pozycji (-1), Jędrzej Gąsienica-Ciułacz na 22. (+2), Michał Karczmarczyk z wynikiem +6 zajął 30. miejsce, a Jan Szmidt Jr 34. (+7). Piotr Ragankiewicz zajął 49. pozycję (+18).

European Boys’ Challenge Trophy rozgrywany był w systemie strokeplay z białych tee. Z sześciu wyników do klasyfikacji każdego dnia brano pięć najlepszych. Odbył się w klubie golfowym Welten, pod Bratysławą.