Wrocław Open: Niemiec Wolters wygrał, Jan Szmidt dziesiąty

Dwa dołki dogrywki były potrzebne do wyłonienia zwycięzcy zawodowego turnieju Deutsche Bank Wrocław Open z cyklu EPD Tour, rozegranego na wrocławskim polu Toya Golf & Country Club. Został nim 20-letni Niemiec Stephan Wolters.

Zwyciężył sumą 207 uderzeń w trzech rundach. Na drugiej pozycji uplasował się Czech Marek Novy, a na trzeciej Szkot David James – obaj po 208.

– To moje pierwsze zawodowe zwycięstwo, mimo że w cyklu EPD Tour gram już dwa sezony – mówił po rundzie Niemiec, reprezentant Drei Thermen Golfresort. –Przez trzy dni grałem dobry, równy golf i to zaowocowało. Już niebawem wyjeżdżam na turniej Qualifying School we Włoszech, gdzie zamierzam walczyć o awans do European Tour – dodał.

W turnieju z pulą nagród 30 tys. euro, dzięki dzikim kartom, rywalizowało jedenastu Polaków. Najlepszy z nich – 16-letni Jan Szmidt (Toya) zajął 10. miejsce.

Szmidt do finałowej rundy przystępował z czwartym wynikiem. Ostatecznie sumą 214 uderzeń zajął 10. miejsce. Jedenaste, z jednym uderzeniem więcej, przypadło mistrzowi Polski Mateuszowi Gradeckiemu (Toya), który w tym roku startując w czterech zawodach rangi mistrzostw nie doznał porażki.
W Krynicznie rywalizowało 53 zawodników z 14 krajów.

European Professional Development Tour to zawodowa liga wywodząca się z Niemiec. Turnieje tej serii cieszą się dużym prestiżem; udział w nich jest dla młodych zawodników z europejskich krajów szansą awansu do drugoligowego Challenge Tour, a potem do European Tour, jednej z dwóch najlepszych serii golfowych na świecie.