Szyja na podium słowackich mistrzostw juniorów!

Jakub Szyja został brązowym medalistą mistrzostw Słowacji juniorów do lat 16. W zakończonych w czwartek zawodach, które odbywały się na polu Golf Resort Skalica, reprezentant Tyskiego KG odnotował 73, 76 i 78 uderzeń w poszczególnych rundach. W tej kategorii triumfował Słowak Adam Puchmelter (69, 73, 74).

W tej samej grupie wiekowej wystartowali także: Bartosz Myszka (First Warsaw Golf & Country Club) – zajął 5. miejsce, Kuba Urbański, który uplasował się na 11. pozycji oraz Tymoteusz Michaś (obaj Toya Golf & Country Club) – 26. miejsce .

W zawodach ČSOB Slovak Junior OPEN 2013 rywalizowało 103 zawodników z ośmiu krajów – poza gospodarzami i Polakami stawili się Czesi, Niemcy, Austriacy, Rosjanie, Turcy i Bułgarzy. Uczestnicy rozegrali trzy rundy w niesamowitym upale dochodzącym do 42 stopni Celsjusza na polu, na którym jest tylko jedno drzewo dające cień.

Dla obiektu w Skalicy (par 72, długość 6180 metrów) turniej ten był solidnym przygotowaniem do Challange Trophy, które odbędzie się tam w dniach 19-21 września.