Meronk i Gradecki bronią mistrzowskiego tytułu w Greenbrier

Na polu The Old White TPC w Greenbrier w Zachodniej Wirginii w dniach 11-12 kwietnia odbędzie się kolejny turniej z ligi NCAA – z udziałem Adriana Meronka i Mateusza Gradeckiego.

W poniedziałek zawodnicy rozegrają 36 dołków, a we wtorek rundę finałową. Do wyników liczyć się będą cztery najlepsze wyniki z pięcioosobowej drużyny.

Dla reprezentacji ETSU będzie to szansa na powtórkę sukcesu i obronę tytułu sprzed roku, kiedy to zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej (Gudmund Kristjansson). Meronk uplasował się wówczas na 5., a Gradecki na 17. miejscu.

Obaj Polacy zostali w minionym miesiącu uhonorowani przez komisję ligi tytułem Golfisty Tygodnia Konferencji Południowej.

Adrian Meronk, plasujący się obecnie na 42 pozycji w WAGR, dostał wyróżnienie dwa razy z rzędu: po turnieju Seminole Intercollegiate (2. miejsce, -7) oraz po występie w Airstream Adventures Northwest Classic (3. miejsce, -5). Najlepszy polski golfista jest czwartym europejskim zawodnikiem w rankingu Arnold Palmer Cup i trzydziestym w rankingu uczelnianym Golfweek. W zeszłym tygodniu Adrian został wybrany Golfistą Miesiąca Konferencji Południowej.

„Każde indywidualne wyróżnienie jest miłe i stanowi motywację do dalszej pracy. W kwietniu czekają nas jeszcze trzy turnieje w ramach NCAA. Tytuł Golfisty Miesiąca Konferencji Południowej zobowiązuje. Marzec był naprawdę bardzo udany. Do końca sezonu jeszcze daleka droga i za każdym razem trzeba udowadniać swoją wartość” – powiedział 23-letni Polak.

Natomiast Mateusz Gradecki (445. WAGR) swój tytuł Golfisty Tygodnia zdobył uzyskując wyniki par lub lepiej na 45 dołkach z 54 rozgrywanych w Mason Rudolph Championship (2-3 kwietnia) i finiszując na 7 miejscu z wynikiem par (213; 73-69-71).

Livescoring Greenbrier Collegiate Invitational TUTAJ.