Finaliści MP 19-30 i Mid Amatorów wyłonieni

Na polu Kraków Valley G&CC zakończyła się trzydniowa rywalizacja młodzieżowców i midamatorów. Triumfowali: w kat. 19-30 – Jan Szmidt (Toya G&CC), a w mid-amatorach Oksana Wojtkiewicz (Sierra GC) oraz Ernest Młynarski (Warsaw Golf Links).

Od początku turnieju zapowiadało się, że o tytuł mistrzowski będą walczyć Oskar Zaborowski (Gradi GC) i Jan Szmidt, których po dwóch rundach dzielił tylko jeden punkt. W finale Szmidt zagrał na par pola (72), a Zaborowski 74 uderzeń. Tym samym zawodnik wrocławskiego klubu (223) prześcignął reprezentanta Gradi GC i został Mistrzem Polski Mid-Amatorów 2016. Na trzecim miejscu uplasował się Tomasz Miklas ze SPAR Polska GC (233).

W mistrzostwach mid-amatarów tytuł mistrzyni Polski (trzeci raz z rzędu) wywalczyła Oksana Wojtkiewicz (Sierra GC) z sumą 266 uderzeń. Wynik 272 zapewnił Barbarze Walkowskiej (Krakowski KG rok. zał. 2002) drugie miejsce, a podium zamknęła Aleksandra Tymińska (Warsaw Golf Links) – 291.

Trzykrotna Mistrzyni Polski Mid-Amatorek tak podsumowała swój występ: „W tym roku na pewno nie było łatwo. Udział w Klubowych MP Grupy Kwalifikacyjnej tydzień wcześniej oraz wyjątkowo trudne pole przy pogodzie, której nikt się nie spodziewał w środku lipca, nie ułatwiały zadania. Mogę powiedzieć, że dopiero dzisiaj odzyskałam swoją grę. Udało się wygrać i oczywiście z tego bardzo się cieszę”.

Wśród mężczyzn tytuł mistrzowski wywalczył Ernest Młynarski (Warsaw Golf Links), który zakończył turniej z sumą 236 i o dwa uderzenia zdystansował Ireneusza Sęka (Wielkopolski KG) zajmującego finalnie drugą lokatę. Na trzecim miejscu, z wynikiem 239, uplasował się Marek Tymiński (Warsaw Golf Links).

„Dla mnie najlepszą rundą była runda wczorajsza, gdzie grałem bardzo dobrze i uzyskałem wynik +4. Wyjątkowo dobrze przygotowane pole oraz warunki były bardzo trudne, ale jak widać po wynikach młodzieżowców można było uzyskać lepsze wyniki. Mimo to jestem zadowolony z wygranej w swojej grupie, chociaż frekwencja mogłaby być większa” – powiedział tegoroczny mistrz, Ernest Młynarski.

W przyszłym roku Kraków Valley G&CC będzie miejscem rywalizacji Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów, Dywizji 2 – European Boys’ Team Championship, Division 2. Więcej o tym turnieju TUTAJ.

Kolejnym turniejem z serii Citi Handlowy będą Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kobiet, które odbędą się w dn. 5-7 sierpnia na polu Modry Las GC.