Zamknij wyszukiwarkę
Zaloguj się
Zaloguj się do konta golfisty

Pakosch i Vahalová liderami w stroke playu MP Match Play

Na polu golfowym Rosa Private GC rozpoczęły się dziś Citi Handlowy XI Mistrzostwa Polski Match Play. W klasyfikacji generalnej wśród golfistów najniższy wynik uzyskał Philipp Pakosch (Sobienie Królewskie G&CC), a wśród golfistek – Agata Vahalová z Czech.

W inauguracyjnym turnieju z serii mistrzostw Polski 2017 wystartowało 103 zawodników, w tym 20 kobiet. Mimo silnego wiatru przy startach porannych, pogoda dopisała. Jednak w kolejnych dniach uczestnicy Mistrzostw Polski Match Play powinni być przygotowani na opady deszczu.

Najlepszy rezultat w całym turnieju należy do Philippa Pakoscha (Sobienie Królewskie G&CC), który zagrał dziś 5 uderzeń poniżej par pola (67). Na drugim miejscu uplasował się Niemiec André Harms – 73, a na trzecim Michał Bargenda (Sobienie Królewskie G&CC) z takim samym wynikiem po count-back’u.

Wśród kobiet pozycję liderki objęła 15-letnia Czeszka Agata Vahalová uzyskując wynik 71 (-1). Tuż za nią, z jednym uderzeniem więcej, w klasyfikacji plasuje się Dorota Zalewska (Binowo Park GC). Trzecie miejsce zajęła reprezentantka Niemiec Julika Großpietsch z sumą 76 (+4).

Dzisiejsze wyniki zadecydowały o jutrzejszym rozstawieniu w grupach meczowych. Zawodnicy, którzy w klasyfikacji mężczyzn zajęli miejsca 1-32 zagrają jutro dwa mecze, podobnie jak golfistki z grupy 1-16. Pozostali uczestnicy rozegrają w piątek po jednym meczu.