Finaliści Seniorów i Mid Amatorów wyłonieni

Na polu Toya G&CC zakończyła się trzydniowa rywalizacja seniorów i midamatorów. Triumfowali: w kat. seniorów – Michael Flindt, Rhea Wiatr oraz Errol Mills, a w mid-amatorach Dorota Trocha oraz Marek Tymiński.

Wśród seniorów tytuł mistrzowski obronił Duńczyk Michael Flindt z wynikiem 213 (-3): „Warunki na polu były perfekcyjne. Grałem już na Toyi nie raz i na prawdę lubię to miejsce. W zeszłym roku udało mi się wygrać na Gradim, także południe Polski chyba sprzyja moim wynikom” – powiedział Duńczyk po ceremonii rozdania nagród.

„Jednak, szczerze mówiąc, to nie był prosty turniej. Kim [Worm – dop. PZG] deptał mi dziś po piętach. Musiałem się na prawdę skupić i skoncentrować, aby osiągnąć dobry wynik” – dodał Flindt.

Na drugim miejscu uplasował się Kim Worm (Ledreborg Palace Golf) – 221 (+5). Tytuł II wicemistrza zdobył Michael Dam Baastrup (Kolding Golf Club) – 225 (+9).

Worm i Baastrup zgodnie przyznali, że trudno było dogonić kolegę z duńskiej reprezentacji kraju: „Michael był nieosiągalny. Zagrał rewelacyjnie. Polscy zawodnicy również grali świetnie i dziękujemy za fantastyczną rywalizację. Szczególne wyrazy uznania kierujemy do master seniorów, którym udało pokonać się lipcowy upał. Mamy nadzieję, że za rok również przyjedziemy”.

Pierwsze miejsce w kategorii kobiet utrzymała Rhea Wiatr (Warsaw Golf Links) z sumą 263 (+19) i tym samym zdobyła tytuł mistrzyni Polski seniorek. Drugie miejsce z różnicą 8 uderzeń zajęła reprezentantka KG First Warsaw G&CC Elżbieta Panas, a podium zamknęła Beata Szmidt (Toya G&CC).

Mistrzyni Polski Seniorek nie kryła zadowolenia: „Turniej był wspaniały i jestem bardzo zadowolona z wygranej. Pole było jak zawsze przygotowane perfekcyjne. Bardzo dobrze mi się grało, aczkolwiek wiem, że mogłabym zagrać jeszcze lepiej. Pogoda była momentami niesprzyjająca, ale taki fakt trzeba po prostu zaakceptować i grać swoje”.

Po raz drugi podczas turniejów mistrzowskich zostały przyznane także medale w kategorii seniorów masters, czyli zawodników 65+ (urodzeni w 1950 r. lub wcześniej).

Pierwsze miejsce w tej kategorii zdobył Errol Mills (Armada GC) z rezultatem 236 uderzeń. Na drugiej pozycji z różnicą 11 uderzeń uplasował się Jan Musiolik (First Warsaw G&CC) 247, a na trzeciej Flip Ruszczyński (GC Jelenia Góra) – 256.

W mistrzostwach mid-amatarów tytuł mistrzyni Polski wywalczyła Dorota Trocha (Gradi GC) z sumą 277 uderzeń. Wynik 280 zapewnił Elżbiecie Wolschendorf-Łazowskiej (A&A GC) drugie miejsce, a podium zamknęła Agnieszka Jakubowska (Kalinowe Pola GC) – 294.

Mistrzyni Polski Mid-Amatorek 2017 tak podsumowała swój występ: „Jestem zaskoczona, to na pewno. To był mój pierwszy występ w MP Mid Amatorów oraz moje pierwsze zdobyte mistrzostwo. Myślę, że udało mi się wygrać dzięki opanowanej i spokojnej grze, a także precyzji”.

Wśród mężczyzn tytuł mistrzowski wywalczył Marek Tymiński (Warsaw Golf Links), który zakończył turniej z sumą 223 i o siedem uderzeń zdystansował kolegę z klubu, Ernesta Młynarskiego. Na trzecim miejscu, z wynikiem 234, uplasował się Bogdan Bigus (SPAR Polska GC).

W kategoriach netto triumfowali Beata Zielińska(Golf Park Józefów), Andrzej Szaryj (Gradi GC), Paweł Grzelak (Binowo Park GC), Errol Mills (Armada GC), Brygida Morańska (Śląski KG) oraz Jacek Kubicki (Amber Baltic GC).

Podczas rundy finałowej odbyły się dwa konkursy, w których nagrody ufundował Partner Generalny PZG – Audi. W Longest drive najdłuższe strzały oddali Marek Tymiński na dołku nr 17 oraz Iza Stańczak (First Warsaw G&CC) na dołku nr 13. W closest to the pin wygranymi zostali Andrzej Szmit (Gorzowski KG Zawarcie), dołek nr 7 i Beata Bednarek Zielińska (Golf Park Józefów), dołek nr 14.