Meronk na 27 miejscu w Prague Golf Challenge

Adrian Meronk zakończył kolejny występ w European Challange Tour – Prague Golf Challenge. Od występu w Szkocji Polak ma co raz lepszą formę. Z sumą 277 (-11) uplasował się w pierwszej trzydziestce klasyfikacji oraz awansował o jedno miejsce w Rankingu Road to Oman.

Pierwsza rundę Meronk zakończył z jednym uderzeniem powyżej par czeskiego Prague City Golf (par 72).  Podczas drugiego dnia uzyskał zarówno swój jak i turniejowy najniższy rezultat: -9. Dało mu to bezproblemowy wynik do przejścia cut’a. Kolejne rundy to ponowne +1 oraz -4. Ostatecznie z sumą 277 (73,63, 73, 68) uplasował się na 27 pozycji. W klasyfikacji R2O Polak awansował o jedno oczko na 40 miejsce.

Zwycięzcą został Anglik Garrick Porteous z sumą 264 (-24). Drugie miejsce zajęło ex aequo trzech zawodników (-19): Julien Guerrier z Francji, Christopher Mivis z Belgii oraz Szkot, Bradley Neil.