Piąte miejsce dla Polaków na Drużynowych ME, Div.2

W sobotę reprezentacja biało-czerwonych zakończyła czterodniowe zmagania w European Amateur Team Championship, Division 2 na piątym miejscu.

Tegoroczna druga dywizja drużynowych ME, rozgrywająca się na polu Zala Springs Golf Resort  (par 72), zgromadziła 9 drużyn walczących o zajęcie któregoś z trzech czołowych miejsc. Tylko te dawały przepustkę do gry w najsilniejszej grupie w przyszłym roku.

Polskę reprezentowali Mateusz Gradecki (Gradi GC), Jan Szmidt jr (Toya G&CC Wrocław), Alejandro Pedryc (Sobienie Królewskie G&CC), Jakub Dymecki (Tokary GC), Filip Kowalski (Tokary GC) oraz Mikołaj Kniaginin (Sobienie Królewskie G&CC).

Po pierwszych dwóch rundach stroke play Polacy uplasowali się na siódmym miejscu. Najlepiej poradził sobie Mateusz Gradecki, który zajął siódme miejsce w klasyfikacji indywidualnej z wynikiem 145 (+1). Pozostali reprezentanci uplasowali się kolejno na 31 (A. Pedryc), 38 (J. Szmidt), 41 (F. Kowalski), 43 (J. Dymecki) i na 51 pozycji (M. Kniaginin).

„Uplasowaliśmy się drugi rok z rzędu na piątym miejscu. Naszym celem był awans do pierwszej grupy i z takim nastawieniem przyjechaliśmy. Zawodnicy dali z siebie wszystko. Faza stroke play nie poszła najlepiej i Polska zajęła 7 miejsce, ale za to w match playach pokonaliśmy reprezentacje, które zajęły od nas wyższe pozycje w pierwszej fazie (Słowenia była 5, a Słowacja 6)” – podsumował trener kadry Mike O’Brien.

W fazie meczowej drugiej grupy, pokonując najpierw Słowację (1:4), a następnie Słowenię (1,5:3,5), polska reprezentacja zakończyła rozgrywki na piątym miejscu.

„Nasz skład był najmłodszym na tych zawodach: dwóch seniorów i czterech juniorów, z których trzech jest poniżej 16 roku życia. Dla tych młodych zawodników było to cenne doświadczenie na przyszłość. Na pewno wyciągną z tego występu wnioski na przyszłoroczna dywizję 2 oraz Mistrzostwa Świata 2018” – dodał O’Brien.

Do pierwszej ligi awansowały Finlandia, Portugalia i Holandia.

Kolejnymi występami kadrowiczów będą European Young Masters (27-29.07.2017, Oslo GC/Norwegia) oraz European Ladies Team Shiled Championship (2-5.08.2017, Pravets GC/ Bułgaria).