Antonina Łęcka w pierwszej dziesiątce U16 mistrzostw juniorów na Słowacji

W połowie sierpnia (16-18.08) na polu golfowym Green Resort Hrubá Borša (par 72) pod Bratysławą odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Słowacji Juniorów. Reprezentująca Kalinowe Pola GC Antonina Łęcka zajęła 25 miejsce w klasyfikacji open oraz 8 w kategorii do 16 lat.

Turniej zgromadził blisko 140 juniorów i juniorek z 16 krajów. W klasyfikacji dziewcząt rywalizowało 57 zawodniczek, w tym jedyna Polka, Antonina Łęcka.

Polska kadrowiczka w tym roku zwyciężyła w Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych (w ramach OOM) oraz zajęła drugie miejsce w formacie stroke play brutto w kategorii juniorek młodszych podczas Citi Handlowy XXIII Międzynarodowych Mistrzostw Polski Juniorów.

W trzydniowym słowackim czempionacie Łęcka uzyskała następujące rezultaty: 75, 76 oraz 81, które dały jej sumę 232 uderzeń (+16). Taki wynik uplasował ją na 8 miejscu wśród zawodniczek do 16 roku życia (U16) oraz w klasyfikacji generalnej na 25 miejscu.

W obu klasyfikacjach triumfowała 16-letnia Gabriela Roberta Vítů z Czech (679. WAGR), która przez cały turniej zagrała 14 uderzeń poniżej par pola (202).

Wyniki: TUTAJ.