Dobre występy kadrowiczów na turniejach Global Junior Golf

W ostatnim miesiącu odbyły się dwa turnieje z serii Global Junior Golf z udziałem Polaków: Swedish Junior Classics oraz The German Futures. W Szwecji na 6 pozycji uplasowali się Mikołaj Kniaginin i Jakub Urbański, który także w Niemczech zajął miejsce w pierwszej „10”.

Swedish Junior Classics, 3-6.08.2017

W połowie wakacji na polu Söderby Golf (par 73) pod Sztokholmem odbył się Swedish Junior Classics, który zgromadził blisko 50 juniorów z 10 europejskich państw, w tym Polski. W rywalizacji udział wzięło dwóch kadrowiczów: Mikołaj Kniaginin (Sobienie Królewskie G&CC) oraz Jakub Urbański (Toya G&CC). Po trzech rundach stroke play obaj zawodnicy uplasowali ex aequo na wysokim, 6 miejscu z sumą 225 uderzeń (+6). Kniaginin uzyskał wyniki 75-78-72, natomiast Urbański 72-80-73.

Triumfował 18-letni Islandczyk Hlynur Bergsson z wynikiem 215 (-4).

Wyniki Swedish Junior Classics: TUTAJ.

The German Futures, 28-31.08.2017

Trzy tygodnie po zawodach w Szwecji, Jakub Urbański zagrał w Monachium na polu Golf Valley (par 72), w kolejnym turnieju z serii GJG, The German Futures. Na tee startowym stanęło 75 zawodników reprezentujących 13 narodowości z Europy i Afryki. Jakub Urbański zagrał solidne trzy rundy: 78-72-74 i zakończył turniej z sumą 224 (+8). Dało mu to 9 miejsce w klasyfikacji juniorów. Zwyciężył, z rezultatem 214 (-2) Aydan Verdonk z Holandii, który od pierwszego dnia był liderem zawodów.

Wyniki The German Futures: TUTAJ.

Global Junior Golf Tour (GJGT) to niemiecki cykl organizowany na całym świecie (w poprzednich latach również w Polsce – Toya Polish Junior) dla młodzieży w wieku 12-18 lat. W tym roku zaplanowano 11 turniejów. Trzydniowa rywalizacja to przede wszystkim okazja do zdobycia cennych punktów w Światowym Rankingu Golfa Amatorskiego WAGR.