Kazakhstan Open: Meronk w drugiej trzydziestce

W Kazakhstan Open, wchodzącym w skład Challange Tour, Adrian Meronk zagrał wynik na -5, który dał mu dzielone 34 miejsce. Mimo równego występu od liderów dzieliło go 12 uderzeń. Zwycięzcą, po dogrywce, został Fin Tapio Pulkkanen.

Gospodarzem turnieju było pole Nurtau GC (par 72) pod ex-stolicą kraju Ałmaty. Jest to drugi, obok Zhailjau Golf Resort, pełnowymiarowy obiekt golfowy w Kazachstanie.

Debiutujący w tych zawodach Adrian Meronk rozpoczął od rezultatu na par pola. Po drugiej rundzie następował cut, którego Polak przeszedł bez większych problemów z wynikiem -5 i był to jego najlepszy rezultat w całej kazachskiej rywalizacji. Kolejny dzień przyniósł kolejnego „minusa” – na karcie najlepszy polski zawodnik zanotował trzy uderzenia poniżej par, a w sumie -8. Dawało mu to 15 miejsce. Niestety runda finałowa zakończyła się dla Meronka 75 uderzeniami, co spowodowało, że spadł w klasyfikacji o 19 oczek i zajął ostatecznie 34 miejsce z sumą 283 (-5).

Triumfatorem Kazakhstan Open został Tapio Pulkkanen, który na trzecim dołku dogrywki pokonał Amerykanina Chase’a Koepka. Obaj zawodnicy przez cztery rundy zanotowali rezultat -17 uderzeń (271). Na konto Fina wpłynie 72 000 euro, jego amerykański rywal 49 500 euro, a za trzecie miejsce, dla Toma Murray’a z Anglii, przewidziano 31 500 euro. Natomiast Adrian Meronk otrzymał 3 060 euro.

Wyniki: TUTAJ.