Zamknij wyszukiwarkę
Zaloguj się
Zaloguj się do konta golfisty

Wrocław Open 2017: Meronk i Gradecki na podium

Emocjonujący finał czekał dziś na wszystkich kibiców turnieju Wrocław Open. W dogrywce spotkali się Adrian Meronk i Niemiec Finn Fler. Ostatecznie Polak musiał uznać wyższość rywala. Trzecie miejsce wywalczył Mateusz Gradecki.

W tym roku Polska gościła dwa turnieje z cyklu Pro Golf Tour: Sierra Polish Open oraz właśnie zakończony Wrocław Open, który odbył się na polu Gradi GC.

Na polu golfowym w Brzeźnie wystartowało 120 golfistów, w tym 16 Polaków – zarówno amatorów jak i zawodowców. Adrian Meronk i Finn Fleer zakończyli trzydniowy turniej z wynikiem -13. O zwycięstwie zadecydowała dogrywka na dołku nr 18. Lepszy okazał się Fleer, który triumf przypieczętował birdie pozostawiając za sobą w klasyfikacji Meronka z parem. Za nimi, ze stratą trzech uderzeń do liderów, uplasował się najlepszy polski amator – Mateusz Gradecki.

„Gradi Golf Club, to rewelacyjne i wymagające pole. Spodobało mi się tym bardziej, że pierwszy raz w cyklu Pro Golf Tour zdobyłem pierwsze miejsce. Szkoda jedynie, że zwycięzca może być tylko jeden” – podsumował triumfator Wrocław Open 2017.

Adrian Meronk podsumował dzień jako udany: „Dzisiejsza runda była zdecydowanie najlepsza, pomimo najgorszych warunków atmosferycznych. Nadrobiłem 6 uderzeń, chociaż popełniłem dwa duże błędy, które kosztowały mnie zwycięstwo. Pozostał niedosyt po dogrywce, aczkolwiek jestem zadowolony z dobrego wyniku i z mojej gry . Teraz będę się przygotowywał do Challenge Touru w Kazachstanie, który odbędzie się już za dwa tygodnie”.

Pierwszy raz w historii zdarzyło się, aby w turnieju z cyklu Pro Golf Tour, na podium stanęło dwóch Polaków.

„Świetnie zacząłem dzisiejszą rundę robiąc dwa eagle na pierwszych sześciu dołkach. Ogólnie jestem zadowolony z występu. Dwie biało czerwone flagi na podium bardzo mnie cieszą” – powiedział najlepszy polski amator, Mateusz Gradecki.

W rundzie finałowej, po przejściu cuta, zagrało czterech członków PGA Polska: Adrian Meronk, Oskar Zaborowski, Maksymilian Sałuda oraz Thomas Bosco-Cwiok, a także najlepszy polski amator – Mateusz Gradecki.

Pro Golf Tour zaliczany jest do trzeciej ligi  zawodowego golfa europejskiego. Zaliczany jest także do oficjalnego rankingu światowego WAGR. Pula nagród wyniosła blisko  130.000 zł. Zwycięzca zdobył 5.000 Euro.