Zakończyły się drużynowe ME seniorów i seniorek

Polscy seniorzy i seniorki zakończyli w minioną sobotę czterodniową rywalizację drużyn Starego Kontynentu.

Drużynowe Mistrzostwa Europy Seniorów, The PGA Sweden National

Gospodarzem turnieju było jedno z najbardziej prestiżowych pól w Szwecji, The PGA Sweden National Lake Course. Do rywalizacji o miano najlepszej ekipy seniorskiej stanęło 20 reprezentacji, w tym Polish Senior Team by S’portofino w składzie: Janusz Kazberuk-kpt., Andrzej Dec, Henryk Konopka, Jacek Kubicki, Arkadiusz Majsterek oraz Maciej Odzimek.

Po dwóch dniach stroke play Polacy z sumą 810 uderzeń zajęli 18 miejsce i zostali przydzieleni do match playowego koszyka C. W pierwszym koszyku, gromadzącym 8 najlepszych rezultatów po fazie stroke play, liderami zostali Szkoci i Irlandczycy (716).

Henryk Konopka był najwyżej sklasyfikowanym, na 42 miejscu, polskim zawodnikiem z rezultatem 149 (+5). Kolejno pozycje zajmowali 100. Jacek Kubicki (164), 105. Maciej Odzimek (166), 108. Janusz Kazberuk (167), 113. Arkadiusz Majsterek (171) oraz 117. Andrzej Dec (175).

W fazie match play Polish Senior Team by S’portofino spotkali się z golfistami z Luksemburga, Słowenii i Austrii. Z trzech pojedynków biało-czerwoni triumfowali tylko w pierwszym, z Luksemburczykami.

Zwycięzcami całych zawodów i tytuł mistrzów Europy zdobyli Irlandczycy, którzy w finale pokonali Duńczyków. Trzecie miejsce na podium zajęli Anglicy po zwycięstwie ze Szkotami.

sportofinoW tym roku partnerem drużyny seniorów została firma S’portofino – multibrand skupiający w swoim portfolio modowe i sportowe marki premium. Od dziewięciu lat swoją wyselekcjonowaną ofertę dedykuje miłośnikom sportu, ale także osobom ceniącym wysoką jakość oraz niepowtarzalne wzornictwo. Nie brakuje też niespodzianek dla prawdziwych golfistów – poza najszerszą w Polsce ofertą Chervo, w ofercie S’portofino znajdziesz także produkty GFore, Alberto, Conte of Florence, FootJoy czy Ecco Golf. Więcej informacji oraz najnowsza oferta dostępna jest także na www.sportofino.com.

Wyniki: TUTAJ.

senior_pl

Drużynowe Mistrzostwa Europy Seniorek, Golf Resort Skalica

W tym samym czasie co panowie, swoje mistrzostwa rozgrywały seniorki. W Słowacji o tytuł drużynowych mistrzyń Europy seniorek walczyło 18 zespołów. Polskę reprezentowały: Ewa Geritz – kpt., Brygida Morańska, Elżbieta Panas, Beata Szmidt oraz Barbara Zemła.

Fazę stroke play Polki zakończyły na 18 miejscu. Najwyżej została sklasyfikowana Elżbieta Panas, która zajęła 95 pozycję. Kolejno miejsca zajęły 103.Ewa Geritz, 105. Brygida Morańska, 106. Beata Szmidt oraz 107. Barbara Zemła. Liderkami po fazie eliminacyjnej zostały Angielki.

Rywalkami polskich golfistek w fazie mecz play zostały najpierw zawodniczki ze Słowenii, a następnie Dunki. Zwycięstwa w obu pojedynkach należały do przeciwniczek. Ostatecznie reprezentacja Polski zajęła 18 miejsce.

Tegorocznymi mistrzyniami zostały Francuzki, które pokonały w finale rywalki z Anglii. Trzecie miejsce wywalczyły zeszłoroczne triumfatorki, Irlandki.