Francuski RCF La Boulie klubowym mistrzem Europy, Sobienie na 9. miejscu

Reprezentanci Racing Club De France La Boulie zostali w sobotę klubowymi mistrzami Europy. Drużynowy mistrz Polski – zespół z Sobieni Królewskich G&CC – uplasował się na 9. miejscu.

Francuzi triumfowali wynikiem -12 (414 uderzeń) po trzech rundach. Drugie miejsce w rozgrywanym na polu Golf du Médoc Resort turnieju European Men’s Club Trophy wywalczyli Irlandczycy z Galway Golf Club, notując -2. Brąz trafił do Anglii – team z City of Newcastle GC uzyskał rezultat -1.

Biało-czerwona trójka juniorów – Alejandro Pedryc, Michał Bargenda oraz Andrzej Wierzba jr. zakończyli zawody z wynikiem +9 (335).

Prawo udziału w tym, rozgrywanym pod egidą European Golf Association, turnieju mieli jedynie klubowi mistrzowie krajów członkowskich EGA. Rywalizowały kluby z 25 państw Starego Kontynentu.

Drużyna z Sobieni nieprzerwanie od trzech lat jest klubowym mistrzem kraju. W czerwcu br. na swoim polu w finale pokonała team Tokary GC 4:1. Brązowy medal trafił do Kalinowych Pól.