Zamknij wyszukiwarkę
Zaloguj się
Zaloguj się do konta golfisty

Rozpoczęły się XVII Citi Handlowy Klubowe MP – Grupa Kwalifikacyjna

22 drużyny rozpoczęły rywalizacje w Citi Handlowy XVII Klubowych Mistrzostwach Grupy Kwalifikacyjnej. Turniej odbywający się na polu Toya G&CC potrwa do niedzieli i wyłoni trzy reprezentacje, które awansują w przyszłym roku do grupy mistrzowskiej oraz trzy, które powalczą w jesiennych barażach o miejsce w grupie A.

Zawody zgromadziły 22 ekipy, łącznie 147 zawodników, walczących o zwycięstwo. Dla 14 teamów to także szansa na wejście do I ligi rozgrywek klubowych.

W pierwszej rundzie golfiści rywalizowali w formacie stroke play brutto. Najlepszy wynik uzyskał dziś Alexander Kleszcz (Kraków Valley G&CC) – 70 (-2). Drugi rezultat w kolejności, o 1 uderzenia więcej, zanotował Cezary Łosko (Mazury G&CC), a trzeci Jerzy Dudek (Kraków Valley G&CC) – 76 (+4).

Kolejne dni rywalizacji odbędą w formacie match play brutto w grupach, w zależności od koszyka – na 9-dołkach lub – w przypadku ostatecznych walk o miejsca 1-8 – 18-dołkach. Każdy mecz składać się będzie z czterech pojedynków indywidualnych (single match play) i jednego pojedynku fourball match play. O rozmieszczeniu w grupach decydowała suma najlepszych pięciu wyników z drużyny.

Na pierwszym miejscu uplasowała się ekipa z Kraków Valley GC – 386 (Alexander Kleszcz, Jan Piętka, Łukasz Wilk, Jerzy Dudek, Jan Sikorski, Andrzej Kuba, Marek Kwoka).

Drugi wynik sumaryczny (398) uzyskali zawodnicy z klubu Mazury G&CC (Witold Sikora, Michał Śladowski, Cezary Łosko, Paweł Adamczyk, Andrzej Dembowski, Janusz Sikora, Kamil Skóra).

Natomiast na trzecim miejscu uplasowała się reprezentacja Amber GC z rezultatem 409 (Grzegorz Gawroński, Michał Jesionek, Mariusz konieczny, Maciej Jesionek, Robert Kamiński, Eryk Gawroński, Roman Lampart).

Wszystkie drużyny zostały podzielone na pięć koszyków (A, B, C, D, E) wg kolejności zajętych miejsc. Na szanse do awansu mają zespoły, które zajęły pozycje 1-16. Rozegrają one po 3 mecze 9-dołkowe (2x w piątek, 1x w sobotę) w swoich grupach (A-D). Zwycięzcy grup będą rywalizować o 1-4 miejsce. Pozostałe ekipy, w zależności od zajmowanych miejsc w koszykach, powalczą o pozycje 5-8, 9-12, 13-16. W grupie E każdego dnia będą rozgrywane mecze 9-dołkowe.

Kluby, które zajmą miejsca od 1 do 3 otrzymują automatyczną kwalifikację do Grupy Mistrzowskiej. Drużyny z miejsc 4-6 będą grać baraże z klubami, które zajęły ex aequo 15 miejsce w Klubowych Mistrzostwach Polski – Grupa Mistrzowska. Warunkiem kwalifikacji jest nie posiadanie swojego przedstawiciela w turnieju Klubowe Mistrzostwa Polski – Grupa Mistrzowska rozgrywanych w 2018 r. Jeżeli warunek ten nie zostanie spełniony awans lub możliwość gry w barażach uzyskują kluby, które zajęły kolejne miejsca w Klubowych Mistrzostwach Polski – Grupa Kwalifikacyjna.

Wyniki stroke play brutto indywidualne TUTAJ.

Wyniki stroke play brutto drużynowe TUTAJ.

Tee time: TUTAJ.