Alejandro Pedryc i Dorota Zalewska mistrzami Polski 2018

Tytuł mistrza w Citi Handlowy XXIV Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Mężczyzn zdobył reprezentant Sobienie Królewskie G&CC, Alejandro Pedryc. Mistrzynią kraju w XIV Mistrzostwach Polski Kobiet została Dorota Zalewska.

Citi Handlowy XXIV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Mężczyzn

W czołówce klasyfikacji mężczyzn od początku turnieju było „gęsto”. Gediminas Markevičius (Litwa) – lider po pierwszym dniu, w połowie rundy finałowej ponownie wysunął się na prowadzenie. Tuż za nim z różnicą jednego uderzenia byli Philipp Pakosch (Sobienie Królewskie G&CC) i Alejandro Pedryc (Sobienie Królewskie G&CC). Kamil Nowak (Kalinowe Pola GC) i Andrzej Wierzba Jr. (Sobienie Królewskie G&CC) po przejściu dziewiątki tracili do lidera 2 oczka.

Triumfował Alejandro Pedryc, który uzyskał dziś najniższy wynik turnieju – 66 uderzeń (-4). Jest to jego pierwszy tytuł mistrza Polski mężczyzn.

„Zawsze ten turniej kolidował mi z zagranicznymi zawodami. W tym roku zagrałem i opłacało się. Rundę finałową rozpoczynałem ze stratą 2 uderzeń do lidera, czyli Philippa. Pierwsze parę dołków było dość ciasno, ale po 9 dołkach wiedziałem, że jesteśmy ex aequo. Dwa dołki dalej dostałem informacje, że na prowadzeniu jest Gediminas. Od tamtego momentu wiedziałem, że muszę nadrobić. Grałem ze świadomością, że on będzie notował same birdie i pary. Zagrałem birdie na 12, 14, 16 no i na 18. Wiedziałem, że Litwin nie zrobił para na 18, także miałem putta na wygranie i…udało się” – powiedział zadowolony nowy mistrz Polski.

Gediminas Markevičius zajął ostatecznie drugie miejsce z jednym uderzeniem straty do Pedryca (213). Tytuł II wicemistrza wywalczył Philipp Pakosch (214).

Dodatkowo zostały rozegrane dwa konkursy pod patronatem Audi Polska. W Longest Drive wygrał Jiri Vik z Czech, a w closest to the pin Marcin Bogusz (Lisia Polana GC).

Wyniki końcowe Citi Handlowy XXIV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Mężczyzn 2018 (20-22.07.2018, Kalinowe Pola  GC)

1. Alejandro Pedryc (Sobienie Królewskie G&CC) – 212
  2. Gediminas Markevičius (Litwa) – 213
  3. Philipp Pakosch (Sobienie Królewskie G&CC) – 214

Wyniki: TUTAJ.

Citi Handlowy XIV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kobiet

W finale kobiet rywalizowały 23 zawodniczki. Od pierwszego dnia najwyżej w klasyfikacji była Dorota Zalewska (Binowo Park). Rywalizacja była zacięta gdyż goniły ją zawodniczki z zagranicy: Carolin Schart z Niemiec oraz Kristyna Napoleaova z Czech, a także Maria Żrodowska (Tokary GC) i Nicole Polivchak (Toya G&CC Wroclaw).

Swoją przewagę Zalewska utrzymała do samego końca. Suma 213 (-3) zagwarantowała jej zwycięstwo.

„W końcu pokazałam na co mnie stać. To moje pierwsze mistrzostwo Polski kobiet. Do tej pory byłam albo na turnieju zagranicznym albo zajmowałam miejsca 2-3. W końcu mi się udało. Cieszę się także, że mogłam grać z tak doświadczoną zawodniczką jak Carolin i obserwować jej grę. Czułam do niej mały respekt” – mówiła po zakończeniu ceremonii Zalewska.

Zawodniczka z klubu Binowo Park już w środę zmierzy się z najlepszymi golfistkami Europy: „Mogę śmiało powiedzieć, że była to dla mnie rozgrzewka przed Mistrzostwami Europy Kobiet, które za kilka dni rozpoczynam na Słowacji. Jestem w dobrej formie, potrzebuje kilku szlifów, ale ogólnie jestem dobrej myśli”.

Drugie miejsce wywalczyła Carolin Schart z rezultatem 219 (+3). Ostatnie miejsce na podium zajęła Nicole Polivchak.

W trakcie drugiej i trzeciej rundy zostały rozegrane także konkursy, w których wygrały Maria Żrodowska (closest to the pin) oraz Nicole Polivchak (longest drive).

Wyniki końcowe Citi Handlowy XIV Mistrzostw Polski Kobiet 2018 (20-22.07.2018, Kalinowe Pola  GC)