Finał DME, dywizja 2. Polska kończy na 6 miejscu.

Drużynowe Mistrzostwa Europy, Dywizja 2, które od 11 do 14 lipca rozgrywano na polu Rosa Private Golf Club, zgromadziły 8 reprezentacji Starego Kontynentu walczących o awans do pierwszej ligi.

Przez pierwsze dwa dni drużyny rozgrywały rundy stroke play, po których zostały podzielone na podstawie wyników na dwie grupy A i B.  Od piątku do soboty rywalizacja odbywała się w formacie match play.

Po stroke play w pierwszym koszyku znalazły się Szwajcaria, Słowenia, Walia i Belgia. W finale spotkali się Belgowie oraz Słoweńcy – obie drużyny walczyły ze sobą ze świadomością, że w przyszłym roku spotkają się w Drużynowych Mistrzostw Europy, Dywizji 1. Ze złotymi medalami do domu wrócą Belgowie, którzy pokonali Słoweńców 4:3.

Na trzecim miejscu uplasowali się Walijczycy, którzy po roku przerwy ponownie zagrają w pierwszej lidze. Pokonali Szwajcarów 5:2.

Polska reprezentacja walczyła dziś o 5 miejsce, jednak drużyna turecka okazała się mocniejsza. Swoje mecze wygrali Alejandro Pedryc i Philipp Pakosh. Niewiele zabrakło biało-czerwonemu foursomeowi Jan Szmidt – Jakub Matuszek, którzy w dogrywce przegrali z rywalami. Ostatecznie Polacy uplasowali się na 6 pozycji mistrzostw.

Ceremonię zakończenia mistrzostw rozpoczął Marek Michałowski prezes Polskiego Związku Golfa: „W imieniu PZG chciałbym podziękować wszystkim drużynom za wspaniałą sportową atmosferę, a także Europejskiej Federacji Golfa za powierzenie nam tego wspaniałego turnieju”. Słowa podziękowań padły także w kierunku właściciela pola, Arkadiusza Musia, za ugoszczenie zawodów oraz przygotowanie obiektu na najwyższym światowym poziomie.

Również przedstawiciele EGA i zawodnicy byli pod wrażeniem śląskiego obiektu: „To było jedno z najpiękniejszych pól na jakim graliśmy jako drużyna” – powiedzieli zwycięzcy turnieju.

„Do tej pory moim numerem jeden wśród pól była Hiszpania, ale od tych kilku dni jest nim zdecydowanie Rosa” – powiedział kapitan słoweńskiej drużyny.

Data i miejsce przyszłorocznych rozgrywek dywizji 2 zostanie ogłoszona wkrótce.

Klasyfikacja końcowa Drużynowych Mistrzostw Europy, Dywizja 2 , 11-14.07.2018, Rosa Private GC