Zamknij wyszukiwarkę
Zaloguj się
Zaloguj się do konta golfisty

II Klubowy Puchar Polski Kobiet: Kalinowe Pola obroniły tytuł

Na polu Gradi GC zakończyła się druga edycja Klubowego Pucharu Kobiet. Drugi rok z rzędu triumfowały golfistki z Kalinowych Pól.

Na starcie stawiło się dziesięć zespołów reprezentujących 7 klubów, z obrończyniami tytułu – drużyną Kalinowych Pól – na czele. Pierwszego dnia odbyła się runda stroke play, która zadecydowała o rozstawieniu drużyn w fazie match play. Najniższy wynik brutto uzyskała członkini kadry narodowej, Zofia Wójcik z Lisiej Polany – 70 uderzeń (-1).

W pierwszym dniu matchplay rozegrano dwie rundy 9-dołkowe, w których każda drużyna rozegrała po dwa single i fourball. Do finału awansowały golfistki z Lisiej Polany oraz Kalinowych Pól.

W fiałowym dniu obronczynie tytułu pokonały faworyzowane zawodniczki z Lisiej

Po trzech dniach rywalizacji puchar wygrały zawodniczki spod Świebodzina, które w finale pokonały warszawianki 2:1. Na trzecim miejscu uplasował się zespół Mazury G&CC II.