Otwórz wyszukiwarkę
Zamknij wyszukiwarkę
Zaloguj się
Zaloguj się do konta golfisty

Kadra narodowa triumfuje w meczu z Litwą

W dniach 4-5 maja odbyły się mecze kadr narodowych Litwy i Polski, w których wystartowali zawodnicy z kategorii juniorskiej oraz seniorskiej. Rozgrywki miały miejsce na polu golfowym Europos Centro Golf Club na Litwie.

Była to pierwsza edycja międzypaństwowego meczu, którego ideę zainicjował Pan Czesław Okińczyc -obecny prezes Litewskiej Federacji Golfa, z której gościnności korzystała nasza drużyna podczas pobytu na Litwie.

Polska drużyna do meczów z Litwą przystąpiła w następującym składzie:

 1. Konrad Bargenda (Sobienie Królewskie G&CC) – junior
 2. Marcin Bogusz (First Warsaw G&CC) – senior
 3. Patrik Domenico Fassero Gamba (Binowo Park GC) – junior
 4. Michał Jankowski (First Warsaw G&CC) – junior
 5. Maciej Janusiewicz (Śląski Klub Golfowy) – junior
 6. Kinga Kuśmierska (Armada Golf Club) – juniorka
 7. Antonina Łęcka (Kalinowe Pola Golf Club) – juniorka
 8. Amanda Majsterek (A&A Golf Club) – seniorka
 9. Jan Rybczyński (Kalinowe Pola Golf Club) – junior
 10. Antoni Strzelecki (First Warsaw G&CC) – junior
 11. Nikolas Tymiński (Sobienie Królewskie G&CC) – junior
 12. Nina Olga Wojtczak (Klub Golfowy Lisia Polana) – juniorka

Zmagania między kadrami rozpoczęły się w sobotę rano. Każda z drużyn wystawiła po 6 par zawodników, którzy zmierzyli się ze sobą w formacie fourball. W kilkugodzinnych rozgrywkach Polacy wygrali dwa mecze i jeden zremisowali, ostatecznie przegrywając poranną rywalizację z Litwą 3,5 do 2,5.

Po przerwie obiadowej zawodnicy ponownie zjawili się na polu Europos Centro GC. Tym razem rozgrywki stoczone zostały w formacie foursome, a litewscy i polscy kadrowicze wystartowali w nowych, zmienionych parach. Popołudniowe zmagania zakończyły się zwycięstwem Polaków, którzy pokonali Litwinów 4 do 2.

W niedzielę zaplanowanych zostało 12 zmagań w formacie singlowym. W trakcie gry, jeden z meczów został poddany przez Litwinów. Tego dnia kadra Polski udowodniła swoją przewagę nad Litwą, wygrywając zawody 9 do 3.

W końcowej klasyfikacji rozgrywek nasza kadra pokonała drużynę z Litwy. Ostateczny wynik dwudniowych rozgrywek to 15,5 do 8,5 dla Polski.

Amanda Majsterek, kapitan reprezentacji Polski, skomentowała wyjazd słowami:„Cieszymy się, że mogliśmy zagrać z litewską drużyną. Pole golfowe było bardzo dobrze przygotowane, a drużyna gospodarzy walczyła do końca. Z tych zawodów przywozimy ze sobą tylko pozytywne emocje i wspomnienia.

Zawody zorganizowano na bardzo wysokim poziomie. Litwini byli bardzo gościnni i życzliwi, a dla każdego uczestnika przygotowano różnego rodzaju upominki. Pole Europos Centro GC okazało się być wąskim i wymagającym obiektem, którego poziom trudności wymuszał na nas częste zmiany w ustalonych wcześniej taktykach. Jednak dobra dyspozycja kadrowiczów oraz ich wysokie skupienie na grze sprawiły, że zawodnicy odnaleźli się w tej sytuacji. Po pierwszych meczach wygrywali Litwini, jednak nasza drużyna zmobilizowała się i przejęła prowadzenie, które udało nam się utrzymać już do samego końca. Atmosfera panująca w naszym zespole podczas rozgrywek była bardzo dobra, zawodnicy dopingowali oraz wspierali się nawzajem. Występ zdecydowanie zaliczamy do udanych.” – powiedział Wojciech Waśniewski, asystent trenera kadry narodowej.

Zawody podsumował przewodniczący komitetu organizacyjnego i sponsor wydarzenia – Andrius Janukonis: „Jestem zachwycony wspaniałym turniejem, w którym zarówno litewscy, jak i polscy zawodnicy pokazali wysoki poziom. Jestem przekonany, że turniej ten stworzy podwaliny pod dalszą przyjaźń między entuzjastami golfa z obu krajów i stanie się piękną tradycją. Będziemy nadal wspierać tę inicjatywę i przyczyniać się do promocji golfa.

Rewanż już za rok w Polsce.

Wyniki meczu Polska vs Litwa: TUTAJ.

Fot. Litewska Federacja Golfa


Więcej aktualności

Partner Strategiczny

Partner Generalny

Zarezerwuj TEE TIME
Dostępność WCAG