Andrzej Wierzba Jr w pierwszej dziesiątce Slovak Amateur Championship

Wynikiem -13 po czterech rundach Czech Filip Raza Filip triumfował w Slovak Amateur Championship. Najlepiej z grona jedenastoosobowej biało-czerwonej kadry seniorów i juniorów, którzy wystąpili w mistrzostwach Słowacji, zaprezentował się Andrzej Wierzba Jr – zajął ósme miejsce, notując na karcie -2.

19-latek z Sobienii Królewskich turniej, rozgrywany na położonym 30 km od Bratysławy Golf Club Welten (par 72), rozpoczął na par. W drugiej rundzie wykonał o uderzenie więcej. Trzeciego dnia zagrał na 77, a w finale odnotował jedyne 68 „strzałów”. W pierwszej dwudziestce mistrzostw znaleźli się: Michał Bargenda (Sobienie Królewskie G&CC), który zajął dzielone 15/16 miejsce, o oczko niżej występ zakończył Filip Kowalski (Tokary GC), Mikołaj Kniaginin (Sobienie Królewskie G&CC) był 20-ty, Kamil Nowak (Kalinowe Pola GC) uplasował się na dzielonych pozycjach 21-25, Maksymilian Biały (Tokary GC) na 31-33, a Aleksander Wierzba (Sobienie Królewskie G&CC) 43-44.

Wśród kobiet wynikiem -1 triumfowała Czeszka Hana Ryskowa. Najlepiej z Polek zagrała Nicole Polivchak (Toya G&CC), sumą +15 zajmując dzielone 13-14 miejsce. Nieco niżej uplasowała się Maria Żrodowska (Tokary GC), której wynik +18 dał 16-18 miejsce, a Dominika Gradecka (Gradi GC) była 20-21.
Do czwartej rundy nie awansowała Dorota Zalewska (Binowo Park GC) ani startująca we własnym zakresie Anastazja Piechula (Sobienie Królewskie G&CC).

W słowackich mistrzostwach pierwszy cut następował po dwóch rundach (przechodziło go 60 mężczyzn – w tym przynajmniej 15 reprezentantów Słowacji, oraz 30 kobiet – w tym przynajmniej 9 golfistek ze Słowacji), a po trzecim dniu kolejny (45 mężczyzn – w tym przynajmniej 10 reprezentantów Słowacji, oraz 21 kobiet – w tym przynajmniej 5 golfistek ze Słowacji).

WYNIKI – kobiety: TUTAJ.
WYNIKI – mężczyźni: TUTAJ.