Gradecki drugi w Schladming Dachstein Open!

Mateusz Gradecki zajął drugie miejsce Schladming Dachstein Open 2020 powered by EURAM BANK. Turniej ligi Pro Golf Tour odbywał się na austriackim polu Golfclub Schladming Dachstein.

W pierwszej rundzie reprezentant Polski odnotował świetne 64 uderzenia, a rewelacyjną formę przedstawiał szczególnie na drugiej dziewiątce, gdzie zapisał aż sześć birdie. Wynik -6 dawał mu pozycję współlidera, którą dzielił z Austriakiem Bernardem Neumayerem.

Drugiego dnia wykonał 67 „strzałów”, a w finałowy piątek zrobił o jedno uderzenie mniej. Łącznym wynikiem -13 uplasował się na drugiej pozycji. Z tym samym rezultatem turniej zakończył Niemiec Moritz Lampert, więc wraz z „Gradim” stanął na tym samym stopniu podium.

Sumą -17 (65, 65, 63) triumfował Niemiec Thomas Rosenmüller. Lider rankingu Pro Golf Tour odnotował tym samym trzecie zwycięstwo w sezonie i wywalczył automatyczny awans na Challenge Tour.

Po 11 turniejach PGT Gradecki zajmuje aktualnie szóstą pozycję w Order of Merit. Wciąż ma duże szansę na lepsze miejsce, szczególnie że prezentuje ostatnio świetną, stabilną formę i notuje coraz lepsze wyniki.

Pod koniec sierpnia zajął dzielone piąte miejsce w ALTEPRO Trophy by EXTEC w Czechach. W Austrii poza dobrą grą, dodatkowo procentowała znajomość pola Schladming Dachstein, na którym w 2014 roku po rundach  67-67-75- 67 Gradecki zajął trzecie miejsce w International Austrian Amateur Championship. Grę w tym tygodniu utrudniał jednak ból szyi, z którym zmagał się gracz.

Już we wtorek kolejny turniej trzeciej europejskiej ligi zawodowej – Haugschlag NÖ Open by perfect eagle 2020. Odbędzie się w austriackim Golfresort Haugschlag, położonym blisko czeskiej granicy.