Krawczyńska wygrywa German Junior GT Championship

Matylda Krawczyńska zajęła pierwsze miejsce w German Junior Golf Tour Championship 2020 rozegranym w dniach 14-17 października w Berliner Golfclub Stolper Heide.

W tym turnieju, punktowanym w World Amateur Golf Rankings, 14-latka z Rosa Private GC, odnotowała +19 w czterech rundach (78, 75, 76, 78). Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej dziewcząt zajęła Niemka Nina Klug z +23, a trzecie jej rodaczka Pereun Kim z +29. Członkini polskiej kadry narodowej triumfowała także w swojej kategorii wiekowej (dziewcząt lat 14-15).

W Niemczech wystąpili inni „biało-czerwoni”.
Konrad Bargenda (Sobienie Królewskie Golf & Country Club) oraz Patrik Domenico Fassero Gamba (Binowo Park GC) zajęli dzieloną czwartą pozycję w kategorii 16-18 lat, po tym jak cztery rundy zakończyli z sumą +18. Taki wynik dał im też ósme miejsce męskiej klasyfikacji generalnej, w której zwyciężył Niemiec Carl Siemens z -4. W gronie 16-18-latków rywalizował również Wiktor Kłosowski z finiszem na+41.

W kat. 14-15 lat pod polską banderą startował Gustaw Kawecki. Rywalizację zakończył na 21. miejscu z +55 uderzeniami. 64 „strzały” powyżej par naliczył Jan Branicki, kończąc turniej na 27. pozycji.

W rywalizacji młodszych golfistów na 36. dołkach na pierwszym miejscu podium dziesięciolatków stanął Maksym Powszuk. Cztery rundy ukończył z sumą +34 uderzeń. Tuż za podium tej kategorii wiekowej uplasował się Antoni Fijałkowski, zapisując na karcie +49.

W U12 startował Konstanty Łuczak, a zmagania nie tylko z wymagającym polem, ale i trudną pogodą, zakończył na piątym miejscu z rezultatem +25.

German Junior GolfTour to seria odbywających się w Niemczech zawodów dla dzieci i młodzieży w wieku 7-18 lat. Rozgrywane są w trzech kategoriach wiekowych. Zawodnicy w wieku 7-10 oraz 11-12 rozgrywają 36 dołków w 4 rundach, a gracze 12-18 lat rywalizują na 72 dołkach.

Wyniki rywalizacji na 72 dołkach: tutaj
Wyniki rywalizacja na 36 dołkach: tutaj